Chełm: Miasto wszczęło procedurę odwoławczą dyrektor ChDK-u

  • 22.11.2019, 14:16 (aktualizacja 28.11.2019, 07:37)
  • DSO
Chełm: Miasto wszczęło procedurę odwoławczą dyrektor ChDK-u
Na dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezydent Daniel Domoradzki poinformował, że Urząd Miasta wszczął procedurę odwoławczą dyrektor Chełmskiego Domu Kultury - Małgorzaty Paździor Król. Decyzja podyktowana jest nadszarpnięciem zaufania do dyrektor, wynikającego z naruszenia procedur, które wykazała kontrola wszczęta w Chełmskim Domu Kultury. ChDK naruszył procedury w zawieraniu usług, które nie wynikały z działalności statutowej instytucji kultury.

Procedura odwołania dyrektora domu kultury jest regulowana przepisami ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Zgodnie z jej treścią wymagane jest zasięgnięcie opinii stowarzyszeń twórczych współpracujących z instytucją a także opinii ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nieprawidłowości wykazane podczas kontroli dotyczyły zawierania przez Chełmski Dom Kultury porozumień o współpracy z podmiotami na usługi, które nie wynikają z zakresu działalności statutowej ChDK-u, a dotyczą między innymi promowania miasta Chełm i jego regionu przez te podmioty, zawieranie porozumień, w których nie ma wskazanej wartości wzajemnie świadczonych usług, czyli nie uzyskuje się przychodów z ich świadczenia. Kontrola wykazała także nie nie przedkładano głównemu księgowemu zawieranych porozumień, a także niekompletności i nierzetelności dokumentów dot. operacji gospodarczych i finansowych. Chełmski Dom Kultury nie ustalił także należności pieniężnych z tytułu reklam, co łamie zapisy ustawy o finansach publicznych.

Małgorzata Paździor Król objęła stanowisko dyrektor Chełmskiego Domu Kultury w 2010 roku. Przez ostatnie 9 lat w Chełmskim Domu Kultury odbyło się wiele koncertów nie tylko polskich, ale i zagranicznych gwiazd muzyki. Jednym z pomysłów dyrektor była Alternatywa Scena ChDK-u.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mamuska
Mamuska 24.11.2019, 10:40
Chm...pewnie juz jest ktos na to stanowisko....obserwuje nowe zatrudnienia i tylko jedno nasuwa mi sie .... nepottzm i kolesiostwo....gratuluje P. PREZYDENCIE
mieszkaniec
mieszkaniec 29.11.2019, 21:14
szkoda tylko że pani dyrektor tak też była zatrudniona i była kryta przez ówczesne władze, defraudacja to łamanie prawa , od dłuższego czasu się o tym mówiło. nikt nie może być bezkarny , nie chodzi o to co robiła dla chadku tylko dla siebie za te darmowe reklamy
wróżka :)
wróżka :) 24.11.2019, 20:50
Mmnie nie zdziwi jak z Lublina wróci do Chełma ex prezes Parku Wodnego ;) tam długo na posadzie dyrektora nie zagrzał, teraz jest jednym z zastępców nowej dyrektor, ale właśnie niedawno ogłoszono, że zostanie zmniejszona liczba zastępców dyrektorów w lubelskich instytucjach kulturalnych, m.in. wlansie w CSK - więc może akurat "wskoczy" tu na zwolniony stołek , ale to tylko luźne dywagacje - czas pokaże
realista
realista 23.11.2019, 19:41
Czym wy się tak nakręcacie? Poprzednia władza ją wsadziła na ten stołek (bez konkursu) to nowa ma prawa ją odwołać. Tym bardziej, że ma powody. Dyrektorem się nie jest całe życie i zawsze trzeba o tym pamiętać będąc tym dyrektorem.
Jan
Jan 24.11.2019, 15:25
To prawda. Ale tu chodzi o styl a w zasadzie jego brak.
Za to co zrobiła powinna odejść w sławie a nie w niesławie.
Widz
Widz 27.11.2019, 13:14
Ale z tego, co zrozumiałem czytając artykuł, zostaje odwołana za nieprawidłowości finansowe ujawnione w toku kontroli, a nie za dokonania zawodowe, a to spora różnica.
tak
tak 23.11.2019, 15:17
Kontrola wykazała także, że nie przedkładano głównemu księgowemu zawieranych porozumień, a także niekompletności i nierzetelności dokumentów dot. operacji gospodarczych i finansowych. Chełmski Dom Kultury nie ustalił także należności pieniężnych z tytułu reklam, co łamie zapisy ustawy o finansach publicznych.Czyli na moje oko jedni płacili inni nie.
Beata
Beata 23.11.2019, 14:54
No to żona dyr. wydziału kuktury w urzedzie miasta zaczbie nawet gkosowac na PiS i chodzic do kosciola zeby zostac nowym dyrektirem. A tacy byli anty:)
Tralala
Tralala 23.11.2019, 16:49
Nie wstyd Pani głupot pisać? Akurat są to osoby, które bardzo dużo dla życia kulturalnego miasta zrobiły i to z pasji i talentu,a nie dla "stołka", ale jak widać mieszkańcy, chociaż tłumnie przychodzą na zrealizowane przez nich wydarzenia to potem tylko czekają na okazję, żeby anonimowo jątrzyć - nie należy oceniać ludzi swoją miarą :)
ja
ja 29.11.2019, 21:17
anonimowo, bo mając układy , niszczy ludzi którzy są innego zdania niż ona:( nie swoją miarą, jej teraz jest oceniana
DKF i Spolka
DKF i Spolka 23.11.2019, 14:11
a moze by tak Pani Dyrekto sama oficjalnie sie wypowiedziala bo to co media pisza to jedno a co ona sama ma do powiedzenia to drugie.Pytanie a jak wypadaly wczesniejsze kontrole? czy byly w ogole prowadzone? ta jest przeciez za lata 2014-2019
Ja
Ja 23.11.2019, 09:19
Nie na darmo płakała po Fiszowej
Jan
Jan 23.11.2019, 04:29
Kultura w Chełmie byla naprawdę na wysokim poziomie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale jak to w obozie dobrej zmiany, to, co działa dobrze - trzeba zniszczyć (stadnina w Janowie na przykład),brawo wy.
Widz
Widz 23.11.2019, 09:37
Oferta kulturalna nijak się ma do kultury i naruszeń dyscypliny obecnej dyrektorki. To co się działo w domu kultury, naruszenia prawa finansowego i traktowania pracowników było publiczna tajemnicą. Za długo broniono jej i tuszowano wszystko co tam się działo. Brawo za decyzje odsunięcia jej. A odnośnie imprez ...to niebyły jej pomysły tylko ludzi co tam pracują . A oni zostają
Człowiek
Człowiek 23.11.2019, 14:18
Widzu a jakie przekręty dokładnie bo widzę ze się świetnie orientujesz. Łatwo jest być anonimem i oskarżać. Nie były jej pomysły... naprawdę gratuluję stwierdzenia hahah. a kto ja bronił i tuszował i co konkretnie? Człowieku weź odpowiedzialność za to co piszesz.
tak
tak 23.11.2019, 15:33
mało wiesz o chełmskim światku, a na fc piszą głownie znajomi pani dyrektor i ci co za darmo na imprezy w chdku chodzili , taka prawda , nie hejt, może i po was przyjdą
Demokrata
Demokrata 23.11.2019, 00:36
Urząd Miasta opanowany przez zwolenników PiS_owskiej mentalności niszczy kulturę w mieście, pewnie zaraz w jakiś dziwnych i nietypowych przypadkach nowym szefem CHDK, będzie ktoś z rodzinki prezydenta miasta, lub osób które mu sprzyjają, a zero wiadomości o kulturze i sztuce będą mieli.
Ogrodnik
Ogrodnik 23.11.2019, 14:07
proponowal byl umiar w jezyku , kultura nie jest niszczona , jesli mktos lamal dyscypline finasowo a tym samy przepisy prawa to osiagniecia zawodowe niejak sie maja, reszta to zwykle pomyje ktore piszesz. Jak sa chwasty to trzeba je karczowac by miec czysty ogrod ..Proste? proste
Mieszkaniec chelma
Mieszkaniec chelma 23.11.2019, 12:33
Nie ma co zrzucac na partie bo pani dyrektor popiera PiS,
Tomasz
Tomasz 22.11.2019, 23:02
Nie znam tej Pani ale efekty jej pracy są widoczne. Pozdrawiam i proszę się trzymać
chełmianka
chełmianka 29.11.2019, 21:20
efekty pracy a przekręty to jest różnica, mamy nadzieję że układy nie wygrają
Rafał
Rafał 22.11.2019, 22:17
Przypominam że hejt w sieci i podawanie nieprawdziwych informacji jest przestępstwem, bardzo proszę zastanowić się nad swoim wpisem dwa razy, nikt nie jest incognito.
ja
ja 23.11.2019, 15:30
przypominamy że dogadywanie się z chełmskimi firmami na darmowe reklamy i wykorzystywanie za to prywatnie bonusów jest przestępstwem !!!
A
A 22.11.2019, 21:20
Teraz będziecie chodzić do chadeku na różaniec i majówki, oczywiście pod okiem przy***sów tego tzw. prezydenta
chełmianin
chełmianin 22.11.2019, 20:39
Tak jak pisałem pod innym artykułem. Pan Banaszek postawił na osoby z poza Chełma i to dobry ruch. Należy dać szansę innym, bardziej prawym i Przekrętaom należy powiedzieć stop
Chełmianin
Chełmianin 22.11.2019, 19:43
Czyżby Pan Prezydent miał w planach zatrudnić żonę Pana Kaźmierczak na dyrektora Chadeku? Coś czuję, że Barbara Szarwiło już zaciera ręce...
Tralalala
Tralalala 22.11.2019, 20:07
Po co pisać takie bzdury i jątrzyć? Wątpię, żeby ktoś kto chce się realizować artystycznie chciał się bawić się w zarządzanie i papierologię.
Zadowolona !
Zadowolona ! 22.11.2019, 19:39
Po pierwsze to pracownicy dźwigają chdk a po drugie jak się robi machlojki pieniężne to się za to potem odpowiada. Bardzo dobrze się stało czas to ukrócić a Pani dyrektor teraz powinna wszystko zwrócić i odsiedzieć swoje.
Kultura w końcu w Chełmie odzyje.
Pgv
Pgv 22.11.2019, 19:21
Lepiej późno niż wcale!!! "Jak się cieszę :)
EPN
EPN 22.11.2019, 18:21
Świetnie!!!
ToM
ToM 22.11.2019, 17:08
Mieszkam w Chełmie od 3 lat, to co zauważyłem w mieście już na początku to CHDK,
na bardzo wysokim jak na Chełm poziomie. Tak, to jest sukces całej ekipy, ale dyrektor nadaje rytm... itd. Bardzo szkoda! Będzie Jej bardzo brakowało.
zadowolona
zadowolona 22.11.2019, 18:29
Napisałeś tak jakby umarła, a ona tylko zmieni pracę. CHDK był, jest i mam będzie. Dyrektorem się bywa.
ToM
ToM 22.11.2019, 19:32
Może dlatego, że znam osobiście
zadowolona
zadowolona 22.11.2019, 19:43
Nie martw się, przyjdzie nowy dyrektor i może nie wyrzuci wszystkich.
Agnieszka
Agnieszka 22.11.2019, 16:58
W końcu.
Anka
Anka 22.11.2019, 16:06
Pracownicy Chdk to maja dzisiaj radosny dzień
Lucky
Lucky 22.11.2019, 18:37
Jeszcze będą płakać i żałować.
Aaaaa
Aaaaa 22.11.2019, 15:37
Przepisy przez dyrektorkę były naruszane były od wielu lat. Niestety poprzednia władza wszystkie przekręty kryła, tak jak we wszystkich spółkach

Pozostałe