Jak zmniejszyć ratę kredytów

  • 20.11.2019, 14:43 (aktualizacja 20.11.2019, 14:48)
  • artykuł sponsorowany
Jak zmniejszyć ratę kredytów
Wielu z nas spotyka sytuacja, w której kolejne zobowiązanie, problemy z pracą czy niespodziewane wydatki przekraczają nasze możliwości, a raty w kolejnych bankach przyprawiają o ból głowy. Najgorszym co możemy zrobić jest nie spłacanie swoich zobowiązań, ale czy istnieje sposób na obniżenie rat kredytowych?

Coraz trudniej spiąć mój miesięczny budżet.

Przy posiadaniu produktów bankowych takich jak raty czy kredyty najważniejsza jest terminowa płatność. Pamiętaj, że już kilkudniowe opóźnienia w płatności raty mogą negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, a to przecież jedno z głównych kryteriów, które rozpatruje bank. Jeśli Twoja sytuacja finansowa pogorszyła się a posiadasz kilka zadłużeń warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym który pozwoli nie tylko płacić jedną ratę zamiast kilku ale może tez ją znacząco obniżyć.

 

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jest to produkt bankowy dzięki któremu możesz połączyć wszystkie swoje zadłużenia w jeden kredyt. Taki kredyt daje możliwość zmniejszenia kwoty jaką miesięcznie wpłacamy, umożliwia wydłużenie czasu spłaty, dzięki czemu miesięczna rata ulega kolejnemu pomniejszeniu.

 

Czy potrzebuję zdolności kredytowej?

Tak jak w przypadku każdego produktu bankowego wymagana jest zdolność kredytowa. Ważne jest by z pomocy jaką daję kredyt konsolidacyjny skorzystać jak najszybciej a nie czekać na ostatnią możliwą chwilę, ponieważ może być już za późno. Wiele osób, które pragnie ratować swój budżet składa wniosek w momencie, kiedy bank już puka do drzwi, a jest to niestety wielki błąd. Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda Twoja zdolność kredytowa to wystarczy, że wejdziesz na stronę BIK, założysz konto a następnie pobierzesz raport, który jasno pokaże jakie posiadasz zadłużenia oraz jak Twoją historię kredytową widzą banki.

 

Dodatkowa gotówka na nieprzewidziane wydatki

Praktycznie wszystkie banki oferujące kredyt konsolidacyjny umożliwiają dobranie dodatkowej gotówki do obecnie posiadanych zadłużeń. Jest to świetna okazja by porządkując budżet uzyskać też dodatkowy kapitał na potrzebne zakupy.

 

Niestety nie posiadam zdolności kredytowej, co mogę zrobić?

Przede wszystkim warto przejrzeć swój budżet domowy oraz wydatki. Bardzo często część naszego budżetu ucieka nie wiedzieć na co, warto to sprawdzić i mocniej zacisnąć pasa. Oczywiście istnieją też pożyczkodawcy pozabankowi oraz chwilówki jednak nieumiejętne posługiwanie się produktami jakie oferują te firmy może wprowadzić nas w jeszcze większe kłopoty i sprawdzić, że wpadniemy w spiralę zadłużenia.

 

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Jest to jeden z najtrudniejszych do uzyskania kredytów a co za tym idzie wybór właściwego banku oraz właściwej oferty nie należy do prostych. Najłatwiej skorzystać z porównywarki kredytów konsolidacyjnych jaką oferuje Rekin Finansów. Na jego stronie możesz też otrzymać dodatkową pomoc oraz bezpłatne porady w otrzymaniu najtańszego kredytu konsolidacyjnego.

artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe