Dorohusk: Obywatele Iranu i Armenii z fałszywymi wizami Schengen

  • 20.11.2019, 09:12
  • DSO
Dorohusk: Obywatele Iranu i Armenii z fałszywymi wizami Schengen
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywateli Iranu i Armenii, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe wizy Schengen

17 listopada br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się troje ob. Iranu. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły potwierdzenie podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżni posługiwali się fałszywymi niemieckimi wizami Schengen. Kobieta oraz dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, w sprawie wszczęto postępowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Podróżnym wydano decyzję o odmowie wjazdu na terytorium Polski i przekazano ich ukraińskim służbom granicznym.

Do podobnego zdarzenia doszło również w ubiegłym tygodniu w Dołhobyczowie. Tu do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się obywatel Armenii. Mężczyzna przedstawił do kontroli granicznej fałszywą wizę Schengen. W tym przypadku podróżny został również zatrzymany i przekazany stronie ukraińskiej.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku prawie 700 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe