Chełm: Tężnia solankowa, łąki kwietne czy pumptruck? Rusza głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

  • 06.11.2019, 13:30 (aktualizacja 18.11.2019, 13:59)
  • DSO
Chełm: Tężnia solankowa, łąki kwietne czy pumptruck? Rusza głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego
Budowa miejskiej tężni solankowej w międzyosiedlowym Parku Polan, stworzenie łąk kwietnych na bulwarach miasta czy placu do Street Workout-u czyli siłownia pod chmurką w Parku Miejskim - to tylko niektóre inwestycje, zgłoszone przez mieszkańców Chełma w najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego.

W sumie do kategorii 'projekty ogólnomiejskie' zostało zakwalifikowanych 6 inwestycji. Na liście jest też budowa chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż al. 15 Sierpnia, 'Pumptrack” na osiedlu Dyrekcja Górna oraz kurs dla opiekunów młodzieży.

Łączny koszt projektów to ponad pół miliona złotych. O tym, która inwestycja zostanie zrealizowana - zdecydują sami mieszkańcy - w internetowym głosowaniu.
 

PROJEKTY ZAKWALIFIKOWANE DO GŁOSOWANIA: 

OGÓLNOMIEJSKIE 

1) „MINDFULNESS dla opiekunów młodzieży - ośmiotygodniowy kurs MBSR”

Szacunkowy koszt: 9 200 zł

 

2) „Plac Street Workout w Parku Miejskim”

Park Miejski w Chełmie - w niecce obok skateparku - szacunkowy koszt: 70 000 zł

 

3) „Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al. 15 Sierpnia”

Osiedle Słoneczne - szacunkowy koszt: 180 000 zł

 

4) „Budowa miejskiej tężni solankowej w międzyosiedlowym Parku Polan”

Osiedle Kościuszki - szacunkowy koszt: 200 000 zł

 

5) „Pumptrack - przestrzeń dla sportu”

Osiedle Dyrekcja Górna - Park XXX-lecia na Górce - szacunkowy koszt: 74 745 zł

 

6) „Łąki kwietne na bulwarach Chełma”

Osiedle Śródmieście - szacunkowy koszt: 1 400 zł

 

Głosowanie rozpocznie się 8 listopada (piątek) i potrwa do 15 listopada. Przez cały ten okres będzie można głosować online na platformie chelm.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnie w formie papierowej w sali konferencyjnej (sala nr 1 na parterze) Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65 w dni pracy magistratu.

 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jędras
Jędras 11.11.2019, 02:23
Ile pomysłów już bylo? Mnóstwo. Ile z nich zrealizowano? Kilka najmniej praktycznych i niektóre przynoszą straty. Wiele niedokończonych jak np. skatepark, remonty ulic i chodników. Wydajecie pieniądze od tak. Ludzie, kto to wymyśla? Kto będzie z tego korzystał? Emeryci? Wszyscy w wieku produkcyjnym stąd uciekają bo nie ma pracy. Przypomina to stawianie pałacu na bagnie - piękne i kosztowne, ale fundamenty niestabilne. Inwestujcie w rozwój poziomu życia od podstaw. Zdrowie-edukacja-zatrudnienie-kultura i rozrywka. Może warto postawić na kursy zawodowe dla młodzieży, żeby nie pluła po chodnikach tylko znalazła zatrudnienie godne normalnego życia? Na to już nie ma pieniędzy?
Zając
Zając 10.11.2019, 15:54
Pumptrack oszaczowany i zgłoszony do UM został na kwote około 130 tyś.!!! 74 tys to błąd w druku. Zapraszam do głosowania . Projekt 2. Przestrzeń dla sportu.
Darek
Darek 07.11.2019, 07:50
A co z nowoczesnym placem zabaw dla dzieci w parku miejskim przy kamenie?
Ha
Ha 06.11.2019, 14:53
Za 75 tys. zł nikt Wam nie wybuduje pumptracka! Kto to oceniał?
Felo
Felo 06.11.2019, 14:47
Niektóre z tych inwestycji są mocno niedoszacowane i nie zostaną zrealizowane nawet gdy wygrają w głosowaniu. I znowu będzie rozczarowanie.

Pozostałe