Chełm: Prezydent szkoli się w USA

  • 05.11.2019, 11:11 (aktualizacja 13.11.2019, 12:27)
  • DSO
Chełm: Prezydent szkoli się w USA
Jako jeden z dwunastu przedstawicieli polskiego samorządu - Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm, poleciał do Stanów Zjednoczonych Ameryki w podróż studyjną organizowaną przez Fundację Szkoły Liderów w ramach International Visitor Leadership Program.

Uczestnicy programu nie składają aplikacji do uczestnictwa w programie, ale są wybierani, nominowani a następnie zapraszani do udziału przez dyplomatów pracujących w Ambasadzie oraz muszą być obecnymi lub przyszłymi liderami w dziedzinie administracji, polityki, mediów, edukacji, stosunków pracy, sztuki, biznesu i innych.

Jakub Banaszek odbędzie podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w starannie przygotowanych programach, dopasowanych do zainteresowań zawodowych, jak również odpowiadającym celom polityki zagranicznej U.S.A. Zaproszeni goście podróżują w ramach różnych programów tematycznych, indywidualnie bądź w grupie, w okresie do trzech tygodni. Projekty indywidualne są dopasowane do zainteresowań zawodowych danego uczestnika. Projekty grupowe są zaplanowane, zanim goście przyjadą do Stanów Zjednoczonych i skupiają się na kwestiach interesujących dla całej grupy.

– To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta. Mam nadzieję zdobyć cenne doświadczenie oraz wiedzę, które z pożytkiem dla mieszkańców będę mógł wykorzystać na rodzimym gruncie – mówi prezydent Chełma Jakub Banaszek, który poleciał do Stanów Zjednoczonych na dwa tygodnie 

Obok projektów indywidualnych oraz skoncentrowanych wokół jednego kraju Office of International Visitors ma do zaoferowania także programy regionalne obejmujące różne regiony geograficzne na całym świecie, organizowane w celu wymiany doświadczeń z amerykańskimi odpowiednikami oraz współuczestnikami. Tematyka projektów regionalnych skupiona jest na określonym wątku przewodnim, między innymi: polityka zagraniczna U.S.A., sprawy społeczne, polityczne oraz ekonomiczne, zmiany klimatyczne, bezpieczeństwo energetyczne, rolnictwo, bezpieczeństwo żywności, dziennikarstwo radiowo-telewizyjne, zarządzanie kulturą, rola sztuki w komentarzach społecznych i politycznych.

Wszystkie projekty mają na celu zaoferowanie ich uczestnikom różnorodnych doświadczeń oraz tematów do dyskusji. Departament Stanu U.S.A. pragnie, aby uczestnictwo w tym programie było niezapomnianym, wzbogacającym edukacyjnym doświadczeniem. Ważnym aspektem programu jest zapoznawanie jego uczestników z geograficzną różnorodnością Stanów Zjednoczonych, ale także z bogactwem kulturowym, etnicznym i socjoekonomicznym tego kraju. Pośród tysięcy wybitnych osobowości uczestniczących w International Visitor Leadership Program od początku jego istnienia przeszło pięć dekad temu było ponad 200 obecnych i byłych głów państw, 1 500 ministrów oraz wielu innych wyróżniających się liderów sektora publicznego i prywatnego - czytamy na stronach programu IVLP

Wśród absolwentów Szkoły Liderów są między innymi Beata Szydło, Hanna Suchocka, Donald Tusk czy Bronisław Komorowski.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BAMASZEK KONTRA FABRYCZNA 4A
BAMASZEK KONTRA FABRYCZNA 4A 17.11.2019, 20:25
Panie Banaszek do Stanów pan lata a nie potrafi pan zajać sie swoimi mieszkańcami na ul Fabrycznej 4a.Ludzie czekaja na decyzje o mieszkaniach by mogli sie tam normalnie zameldować a nie muszą co roku chodzić i prosic sie o zameldowanie .Wstyd na długą skale pana i rady miasta a było widać na konieć lata z tvp2 gdzie musialem wracać taksówka bo nie zadbał pan o powrót mieszkańców oraz gości .Wszystko pan obiecuje i na tym sie kończy .Obiernic wyborczych mnóstwo a nic nie zrobione Wstyd .Dlaczego urzad miasta nie jest do tej pory przeniesiony w skrzydlo USC taki moloch stoji i tam wszystkie sprawy powinno być załatwione a nie placić za dwie nieruchomości .Co z ludzmi ktorzy mieszkaja na Fabrycznej 4 a ,płacą za czynsz a nie mogą sie zameldować na kilka lat z góry .Sprawy są nie uregulowane od x czasu i co dalej
olo
olo 18.11.2019, 09:48
karety dla jaśniepana zabrakło? zawsze była
USC
USC 18.11.2019, 09:29
Jak ktoś ma ma umowę to idzie i się melduje

Pozostałe