Chełm: Urząd Miasta szykuje zmiany w organizacji ruchu na Placu Łuczkowskiego

  • 28.10.2019, 14:54
  • DSO
Chełm: Urząd Miasta szykuje zmiany w organizacji ruchu na Placu Łuczkowskiego
Pod koniec zeszłego roku Urząd Miasta informował, że opracowuje koncepcję całkowitego wyłączenia z ruchu kołowego Placu Łuczkowskiego, aby zabezpieczyć nie tylko podziemne korytarze kredowe, ale również zapewnić bezpieczeństwo spacerowiczom na centralnym placu miasta. W najbliższym czasie obowiązujące do tej pory zasady wjazdu na Plac Łuczkowskiego zostaną zmodyfikowane.

Plac dr Edwarda Łuczkowskiego znajduje się w strefie staromiejskiej, do której wjazd i postój dozwolony jest pod kilkoma wyjątkami. Wjechać na ten teren mogą jedynie:

- posiadacze identyfikatorów wydanych przez UM Chełm
- przedstawiciele obsługi komunalnej
- pojazdy zaopatrujące punkty handlowe
- konserwatorzy zabytków
- taksówki
- rowerzyści

Zasady wydawania identyfikatorów zostały wyraźnie określone i są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm. Ich liczba, w porównaniu do lat poprzednich, została znacznie ograniczona. Departament Inwestycji i Rozwoju informuje, że w 2019 roku wpłynęło 50 wniosków o wydanie identyfikatorów na wjazd w strefę staromiejską z czego 35 dostało odmowę.

Egzekwowanie ww. zasad związanych z wjazdem w strefę staromiejską leży w kompetencjach Straży Miejskiej oraz Policji.

Jak informuje Urząd Miasta - w najbliższym czasie wspomniane wyżej zasady, co do ruchu pojazdów w strefie staromiejskiej, zostaną zmodyfikowane. 

Aktualnie przygotowywane są materiały, które konieczne będą do sporządzenia projektu uchwały w tej sprawie. Wśród planowanych zmian jest np. wyznaczenie konkretnych ram czasowych dostawcom zaopatrującym znajdujące się na pl. Edwarda Łuczkowskiego punkty handlowe. Wszystko po to, aby pojazdy, jak najkrócej znajdowały się na Placu - wyjaśnia Departament Inwestycji i Rozwoju UM Chełm

Kolejne zmiany związane z ruchem na Pl. Łuczkowskiego planowane są po zrealizowaniu projektu rewitalizacji. Aktualnie trwają prace koncepcyjne w tej sprawie, natomiast realizacja całej inwestycji planowana jest po uzyskaniu dofinansowania ze środków zewnętrznych, o którą Miasto zamierza się ubiegać. Wniosek o dofinansowanie zostanie złożony w I kwartale 2020 roku

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leszek
Leszek 30.10.2019, 06:38
Taki fajny plac.na pewno coś s***

Pozostałe