Chełm: Idzie zima, a remontu Rejowieckiej jak nie było, tak ni(e) ma

  • 24.10.2019, 08:21
  • DSO
Chełm: Idzie zima, a remontu Rejowieckiej jak nie było, tak ni(e) ma
Kończy się październik, a na ulicy Rejowieckiej w Chełmie, jak nie było drogowców - tak nie ma. Przed wyborami chełmski ratusz informował, że jest szansa na to, że krajowa 12-stka będzie remontowana. Bo Urząd Miasta i wykonawca inwestycji czyli firma Budimex biorą udział w mediacjach. Prace jednak nie ruszyły.

Mediacje tajne/poufne

Na jakim etapie są negocjacje - tego urzędnicy nie zdradzają. Próżno także szukać informacji bezpośrednio w Prokuratorii Generalnej, której Sąd Polubowny przeprowadza mediacje, bo jak informuje rzecznik:

Informacje na temat każdego postępowania mediacyjnego są objęte poufnością, zaś mediatorzy – o ile strony nie postanowią inaczej - są zobowiązani do zachowania w poufności wszelkich informacji związanych z postępowaniem, w tym informacji o wszczęciu takiego postępowania. Obowiązek ten trwa także po zakończeniu postępowania mediacyjnego. Powyższe zasady stosuje się odpowiednio do Sądu Polubownego, osób sprawujących funkcje organów tego Sądu, organów Prokuratorii oraz pracowników Urzędu Prokuratorii.

Chełm: Sprawą remontu DK12 zajmie się Prokuratoria Skarbu Państwa

Chełmianom kończy się cierpliwość

Tymczasem chełmianie powoli tracą nadzieję, że modernizacja Rejowieckiej w ogóle dojdzie do skutku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że w połowie lipca firma Budimex odstąpiła od zawartej z ratuszem umowy na przebudowę krajowej '12', bo miasto nie chciało wyłożyć dodatkowych pieniędzy. Koszty inwestycji poszły w górę, bo zmienił się standard drogi.

Chełm: Remont DK12 - złożono wniosek o wydłużenie terminu realizacji inwestycji

Pierwotnie remont Rejowieckiej miał ruszyć w listopadzie ubiegłego roku, potem była mowa o kwietniu, w końcu - o połowie maja.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 28.10.2019, 19:12
Jaka władza takie działanie.To co jest na Rampie Brzeskiej to wprost skandal.To jest droga międzynarodowa i wstyd na cały cywilizowany świat.Kolejowa zamknięta i trzeba jeździć po tych wertepach. Nowa władza zajmuje się tylko propagandą. Gdyby poprzednicy nie przygotowali frontu robót to nic by się w Chełmie nie działo.Na Rejowieckiej i Rampie Brzeskiej Miasto dzięki tej władzy ma w plecy 120 milionów złotych. Dług miasta to 160 milionów ale ile za te pieniądze zrobiono.
Michu
Michu 28.10.2019, 13:05
Niech robia wschodni i rampe brzeska. Tam to jest tragedia
Kryslc
Kryslc 28.10.2019, 06:36
To że Fisz była słabym prezydentem to dość oczywiste ale narazie obecny niczym się nie wykazał. No może tym że ciągle siedzi w Warszawie u laski.
LC
LC 25.10.2019, 18:55
wybraliście SASINA i BANASZKOWĄ!!!! niech walczą
Melon
Melon 25.10.2019, 18:52
Nie rozumiem dlaczego mediacje sa tajne i pufne. Przetarg byl jawny, to dlaczego mieszkancy nie moga teraz wiedziec jaki jest efekt rozmow z firma budowlana. Przeciez to sa nasze, podatnikow pieniadze. Mam dosyc takiego zarzadzania miastem. Panie Prezedencie, moze warto uszanowac swoich wyborców !!!
Mike
Mike 25.10.2019, 17:55
Dalej niech głosują na pis.
Rr
Rr 25.10.2019, 13:23
A po co takiej wiosce jak Chełm drogi asfaltowe wystarczy piaskiem dziury zasypać
Remi
Remi 25.10.2019, 15:03
No tak chociazby piaskiem zasypac , anawet tego nie zrobia
Leon
Leon 25.10.2019, 12:03
Budimex nie ma ludzi zwalniają się to KIM MAJĄ ROBIĆ
Gosc
Gosc 25.10.2019, 10:32
Banaszek jest najlepszym prezydentem jaki mial Chelm. Przez rok tyle zalatwil kasa na drogi, powstają nowe miejsca pracy, promocja Chelma jak nigdy dotąd. Jak ktos nie wie o co chodzi z krajowa 12 to wypisuje durnoty
podziwiający "Gosci"
podziwiający "Gosci" 25.10.2019, 18:46
Gosc'iu... więc krok po kroku, pisz więc o co chodzi z 12-tką, bo chyba wiesz. Do tego, bez urazy, ale szkołę to chyba mijałeś dużym łukiem. Drogi? Miejsca pracy? WOW !!! Zacznij wymieniać.
Gość
Gość 25.10.2019, 10:25
Szanowni państwo co za swojej kadencji zrobiła Prezydent Fisz, park wodny który przynosi straty, teraz galeria oby przynosiła zyski, i zadłużenie Chełma 160 mln, i wszystko ok. Banaszek dopiero zaczyna, i już jest remont Lwowskiej, lubelskiej i innych ulic, poczekajmy dalej, tylko z takiego zadłużenia ciężko będzie wyjść. Za Pani Prezydent Fisz spółki PUM, i inne zadłużenie miały duże, ale prezesi po11tysiecy miesięcznie zarabiali.
Damian
Damian 25.10.2019, 12:05
Lubelska jest w offsecie galerii i tylko kawałek reszta nie wiem ale prezydent jeszcze niczego nie załatwił więc luzuj szorty..
ja
ja 25.10.2019, 11:31
Nie jestem często w Chełmie ale proszę nie opowiadać głupot, za Prezydent Fisz Chełm bardzo się zminił na dobre.
Co co co
Co co co 25.10.2019, 12:08
Co się zmieniło? Przykłady podaj.. bierzące remonty to zas.... obowiązek a nie łaska dla mieszkańców, 12 lat w błoto zobaczymy czy to teraz młody odkręci..
Krk
Krk 24.10.2019, 21:28
I nie bedzie remontu bo po wyborach nie ma potrzeby ciemnemu ludowi remontować drogi. Ciemny lud zrobił swoje zagłosowal na naciągaczy i wystarczy poczekają do kolejnych obiecanek przedwyborczych
GOSC
GOSC 25.10.2019, 10:36
Udajesz czy jestes aż taki podatny na propagande antypisu a moze jestes antypisem i twoje jedyne motto to nienawisc do pisu
wielbiciel GOSC'a
wielbiciel GOSC'a 25.10.2019, 18:50
A może ten ktoś ma tyle oleju w głowie, że nienawiść czuje tylko do zwykłej głupoty? Jak się nie ma argumentów w dyskusji, to zawsze można użyć żelaznego argumentu " a bo on nie lubi pisu", prawda?
Łubu Dubu
Łubu Dubu 24.10.2019, 20:54
Pewnie trzeba było walczyć o głosy i obiecać kolejne socjalne cuda dla wiernych darmozjadów. Ciemny lud dostał też disco polo na zakończenie lata, a za chwilę dostanie nowy, nikomu nie potrzebny skwerek . Raj po prostu raj.
Ja
Ja 24.10.2019, 10:23
Jeszcze liczą głosy 😉
Wasyl