Chełm: Akt oskarżenia dla gangu ukraińskich napastników po raz drugi w sądzie

  • 18.10.2019, 08:30 (aktualizacja 21.10.2019, 13:21)
  • DSO
Chełm: Akt oskarżenia dla gangu ukraińskich napastników po raz drugi w sądzie
Do lubelskiego sądu - po raz drugi - trafił akt oskarżenia przeciwko Ukraińcom, podejrzewanych o brutalne napaści na mieszkańców Chełma i okolic. Chodzi o Maksyma S., Oleksandra F. i Oleksandra S. Wszyscy trzej przebywają w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że mężczyźni zostali zatrzymani pod koniec czerwca ubiegłego roku przez kryminalnych z Lublina i Chełma. Bandyci napadli na trzy rodziny. Do domów włamywali się późną nocą. Swoje ofiary torturowali m.in przypalając żelazkiem i podtapiając w wannie, grozili śmiercią im i członkom ich rodzin i okradali. Ich łupem padło w sumie ponad 80 tysięcy złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy obwodu wołyńskiego w wieku od 17 do 35 lat. Analiza monitoringu potwierdziła, że wszystkich rozbojów dokonała ta sama grupa około 10 osób, w różnych konfiguracjach. Badania miejsc, w których doszło do przestępstw nie wykazały jednak śladów ani linii papilarnych ani DNA podejrzanych. 

Zatrzymani mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Jeśli prokuratura udowodni ich winę - za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia - mogą trafić za kraty na 15 lat.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe