Chełm: Szpitalne oddziały ortopedii i rehabilitacji z ministerialnym dofinansowaniem

  • 11.10.2019, 12:56
  • DSO
Chełm: Szpitalne oddziały ortopedii i rehabilitacji z ministerialnym dofinansowaniem
W piątek, 11 października br. Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona dodatkowym środkom dla sześciu szpitali wojewódzkich. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wyraziło zgodę na przeznaczenie środków budżetu państwa z tzw. „puli rewitalizacyjnej” na realizację projektu pt.: „Poprawa efektywności działalności wojewódzkich podmiotów leczniczych w obszarach potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubelskiego poprzez niezbędne, z punktu widzenia udzielania świadczeń zdrowotnych, prace remontowo - budowlane, w tym zakresie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także wyposażenia w sprzęt medyczny”. Chodzi o kwotę w wysokości 13 625 000,00 zł.

W konferencji uczestniczyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński.

- Bardzo się cieszę i dziękuję Panu Ministrowi Soboniowi za to wparcie. Te dodatkowe pieniądze bardzo się przydadzą naszym szpitalom. - mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

- Zaangażowanie tych środków pozwoli na efektywniejszą realizację zadań przypisanych do poszczególnych podmiotów leczniczych - dodał z kolei minister Artur Soboń. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje np. w Białej Podlaskiej w blok operacyjny, w Chełmie na rehabilitację oraz ortopedię czy jak w przypadku szpitala Jana Bożego w Lublinie na odział położniczy.

Projekt jest przedsięwzięciem Województwa Lubelskiego, o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego. Szczególny charakter przedmiotowego projektu dla rozwoju polityki zdrowotnej w województwie lubelskim, przyczyni się do poprawy jakości usług medycznych oraz zwiększenia poziomu życia mieszkańców.

Projekt realizowany jest przez 6 szpitali wojewódzkich, tj.:

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej (który jest liderem przedsięwzięcia),

  • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie,

  • Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie,

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ
    w Lublinie,

  • Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego SP ZOZ w Lublinie,

  • Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 179 493 505,00 zł dofinansowanie 151 473 124,96 zł, z czego 41 690 387,60 zł (netto) na zakup aparatury medycznej. Wkład własny 28 020 380 zł tj. 15,6%.

Realizacja projektu pozwoli na:

- poprawę dostępności a tym samym zmniejszenie czasu oczekiwania na świadczenia zdrowotne,

- uruchomienia w szpitalach nowych metod leczenia o udowodnionej skuteczności,

- przesunięciu ciężaru z opieki szpitalnej na AOS w tym rozwój opieki koordynowanej,

- racjonalizację łóżek szpitalnych.

W ramach projektu przewidziano działania dotyczące m.in remontu budynku oraz wyposażenia Oddziału Rehabilitacji, Zakładu Rehabilitacji Leczniczej, Oddziału Urazowo-Ortopedycznego z Chirurgią Kręgosłupa, Zakładu Opiekuńczo Leczniczego i Oddziału Opieki Paliatywnej  w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 11.10.2019, 14:18
Jakoś wcześniej nikt nie rozdawał kasy. Pisiory się lansują i rozdają na lewo i prawo. Ciekawe, czy jak wygrają, to za rok też będą rozdawać. Kurski dobrze takie numery skwitował "Ciemny ludek to łyknie".

Pozostałe