Niedziela, 20.10.2019

Chełm: Będzie protest! Mieszkańcy nie chcą wytwórni mas bitumicznych

  • 09.10.2019, 12:32 (aktualizacja 14.10.2019, 08:33)
  • DSO
Chełm: Będzie protest! Mieszkańcy nie chcą wytwórni mas bitumicznych
Mieszkańcy osiedla Rejowiecka w Chełmie nie chcą ani w pobliżu swoich domów, ani przy kąpielisku Glinianki - wytwórni asfaltu.

Fabrykę buduje firma z Zamościa, która dokumenty w chełmskim ratuszu złożyła już w lutym tego roku. Okazało się, że inwestycja wymaga szczegółowego raportu oddziaływania na środowisko. Mieszkańcy mają do dokumentu zastrzeżenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych przy ul. Ceramicznej protestują też członkowie stowarzyszenia Werwa. W najbliższy piątek 11 października, o godzinie 16:00 protestujący spotkają się w centrum Chełma, na deptaku 'przy zegarze'.  

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka Ceramicznej
Mieszkanka Ceramicznej 13.10.2019, 18:34
Więcej smrodu i toksyn każdy dom daje pałac węglem na całej ceramicznej wyjdźcie wieczorem na ulice i sprawdźcie kto i czym pali i jaki dym idzie z kominów
To po co Pani się myje, skoro i tak się Pan pobrudzi?!
To po co Pani się myje, skoro i tak się Pan pobrudzi?! 13.10.2019, 22:52
No to proponuję jescze użądzenie spalarni śmieci wszelkiej maśći, w połączeniu ze składowiskiem różnych substanji niebezpiecznych dla człowieka, bo ludzie w Chełmi i tak zanieczyszczają środowisku swoią egystencją.
Ważna jest inwestycja, a nie luzie,którzy są tylko jej kosztem dla decydentów.
Ważna jest inwestycja, a nie luzie,którzy są tylko jej kosztem dla decydentów. 13.10.2019, 15:03
Dlaczego taka inwestycja jak wytwórnia asfaltu nie może powstać na terenach parków narodowych, objętych programem Natura 2000, czy na innych podobnych terenach ?! ... Ano dlatego, że przyroda na tych terenach jest objęta ochroną przed jej degradacją. Skoro zatem taki zakład produkcji asfaltu jest szkodliwy dla zwierząt i roślin, to nie JEST SZKODLIWY DLA LUDZI żyjących w jego okolicy ?! Otóż nie, jest tak samo szkodliwy, z tą tylko różnicą, że O LUDZI NIKT NIE DBA i o to jak to wpłynie na ich egzystencję i zdrowie fakt, że procesie produkcji asfaltu do powietrza wydziela się coś takiego, jak WIELOPIERŚCIENIOWE WĘGLOWODORY AROMATYCZNE, które SĄ SUBSTANCJAMI BARDZO TOKSYCZNYMI !!! No cóż... człowiek wszak nie zwierze, nie musi być chroniony.
Zbyszek
Zbyszek 13.10.2019, 09:32
Popieram inwestora i życzę powodzenia Przepraszam
Pracownicy
Pracownicy 12.10.2019, 18:59
Ela a czy ty wiesz ze dwa tygodnie temu zmarł właściciel Firmy i czy ktoś się zastanowił jak Łukasz wczoraj się czół jak nieśli błazny trumnę. Zgadzam się z tobą i nikt nie ma odwagi przeprosić za to syna który daje nam prace i utrzymuje nasze rodziny.
ELA
ELA 12.10.2019, 18:52
Inwestor rozważa zmianę lokalizacji ale nie ma żadnych konkretnych działań nie wycofuje się z Ceramicznej to my mieszkańcy powinnismy z nim porozmawiać a nie robić z siebie błaznów na całe województwo.Wczoraj było was niewiele w stosunku do całego miasta mamy 21 wiek rozmowa możemy wiele a krzykiem nic nie zdziałamy.
Jan
Jan 12.10.2019, 18:37
Inwestor postawi fabrykę tam gdzie będzie chciał lub będzie miasto z naszych podatków zapłacić odszkodowanie ciemny lud nic nie rozumie bo to nie PRL Inwestor jest na prawie i to od niego zależy gdzie wszystko tak jak powiedział prezydent. Dobrze ze władze podjęli rozmowę z inwestorem przekonując go o zmianie lokalizacji. Takimi wpisami to wy nie pomagacie tylko przeszkadzacie władzom.Jak zauważyłem to inwestor milczy i przygląda się całej sytuacji. Mimo ze mieszkam blisko to popieram ta inwestycje.
hg
hg 11.10.2019, 21:14
Wypier+++ do Zamościa betonowy inwestorzy asfaltu.
Prawdziwy Polak
Prawdziwy Polak 11.10.2019, 10:59
Dlaczego chelmskie media nie informują ze na zakończenie kąpaniu przybędzie do naszego miasta naczelnik, kłamczuszek i piaowskie elyty elyt?
Kerim
Kerim 11.10.2019, 06:51
Czy na koniec lata, będzie w Chełmie FABRYKA RAKA? Przy kąpielisku wodnym Glinianki, wśród ogródków działkowych, będzie się rozwijał smród asfaltowy? To nie z Chełma, lecz z Zamościa, mamy takiego gościa, który nami się nie przejmuje i trującą Wytwórnię Mas Bitumicznych tutaj wybuduje. Będą szczęśliwe nasze domy i dzieci - zobacz, powie dziadek do dziecka, kiedyś biały śnieg, a dziś asfalt z nieba leci.
PRECZ z takimi pomysłami!!! Obudźcie się WŁADZE Chełma, bo za chwilę może być za późno.
Tomasz
Tomasz 11.10.2019, 05:49
Widać że wypowiadają się trolle przedstawiciele firmy zamojskiej.won k...y do zamościa
Tomaszu
Tomaszu 11.10.2019, 12:38
Kto sie przezywa ten sie sam rak nazywa
biały niedźwiedź
biały niedźwiedź 10.10.2019, 18:03
Ja też nie chcę w moim mieście asfaltòw...
chełmianka
chełmianka 10.10.2019, 07:46
A czy wy blokersi z centrum miasta uważacie, że mieszkańcom osiedla Rejowiecka ten smog nie przeszkadza, bo my to z dziećmi w maskach p/gaz wychodzimy na spacer? - ludzie pala węglem i miałem takim jaki jest na rynku dostępny, a co samorząd robi w tym kierunku, żeby tego smogu nie było? Gmina ma solary, fotowoltanikę, kotły na biomasę za niewielkie pieniądze i pojemniki na odpady za darmo, a u nas tylko się patrzy żeby podatków nazciagać, żadnych dofinansowań. Wam MPEC ciepło w rury przesyła a osiedla ma brać worek na plecy i ganiać wookoło domu żeby się zagrzać ?. Ogarnijcie się. Nie tylko osiedle przy Rejowieckiej kopci, reszta osiedli to nie jest lepsza, zobaczcie co Cementownia nam funduje, ilość złomstwa, któro jeździ po ulicach, samoloty latające nad głową. Wszyscy z każdej strony nas trują.
Weź
Weź 11.10.2019, 12:39
To sie wyprowadź do gminy
Antysmog
Antysmog 09.10.2019, 22:38
To prawda. To osiedle emitując szkodliwy dla zdrowia smog wystawia całemu miastu złą opinię. Wysiąść na stacji Chełm Miasto zimą to świetna ANTY wizytowka Chełma. Poza dymem nic nie widać
Łowca absurdów
Łowca absurdów 09.10.2019, 17:30
W zasadzie to reszta miasta powinna się opowiedzieć, że nie chce osiedla Rejowiecka - największego skupiska indywidualnych spalarni odpadów w piecach i kominkach domowych. Czy produkcja smogu jest mniej uciążliwa od wytwórni mas bitumicznych?
Gazownik
Gazownik 11.10.2019, 06:46
Masz dużo racji. Mieszkam tam, Widzę i czuje na co dzień to, co wyprawiają sąsiedzi.
ament
ament 11.10.2019, 17:20
a ci co to robia ,to robia celowo ? moze jednak z ubostwa, bo ich nie stac,a takie zaklady z dala od mieszkancow ,poszukac lepszej lokalizacji, a nie kosztem najbiedniejszych,ja proponuje spalarnie w miejscu gdzie mieszka elita chelmska

Pozostałe