Chełm: Opłata targowa przestanie obowiązywać od nowego roku?

  • 08.10.2019, 06:19 (aktualizacja 14.10.2019, 08:33)
  • DSO
Chełm: Opłata targowa przestanie obowiązywać od nowego roku?
Prezydent Chełma Jakub Banaszek zapowiada zniesienie opaty targowej - od nowego roku.

Postulowali o to kupcy z targowiska miejskiego przy ul. Popiełuszki w Chełmie. Chodzi o tych, którzy płacą za swoje boksy, i od lat walczą z, ich zdaniem, nieuczciwą konkurencją, czyli sprzedawcami handlującymi m.in. na łączniku prowadzącym na deptak. 

O podjęcie 'radykalnych działań w celu unormowania sytuacji dotyczącej handlu' na tym terenie, prosili jeszcze przed wakacjami przewodniczącego rady miejskiej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydencki wniosek o zniesienie opłat y targowej będzie musiała zaakceptować rada miasta. To od jej decyzji zależy czy nowy przepis będzie obowiązywał.

Z kolei opłata za handel poza targowiskiem może kilkakrotnie wrosnąć, co miałoby zmusić handlujących do wynajmowania boksów.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pietrucha
Pietrucha 09.10.2019, 17:40
Łatwowierny za bardzo ten nasz Prezydent, młody i nie doświadczony. Dał się wkręcic kolejnej grupce trzymającej władzę.. tym razem na bazarze. Szkoda.
Zosia
Zosia 08.10.2019, 22:19
Chełm to jedyne miasto w którym handlujących gania się jak przestępców,a targowisko nic nie ma wspólnego z targowiskiem ,bo to są po prostu zieleniaki prywatne .Kogo stać na wynajęcie boksu jeżeli handlują takie babcie dwa miesiące w roku i w dni handlowe,dlaczego zawsze biedny człowiek na tym cierpi?Było pomyśleć wcześniej jak stawialiście boksy ,które świecą pustkami i przynaszą same straty,a władze szukają pieniędzy więc z kogo zedrzeć ,oczywiście z tych biednych ludzi .Wstyd i jeszcze raz wstyd!Władza teraz tak promuje ,że rolnik może sobie sprzedać swoje produkty co się mija z prawdą.Proponuję panie Prezydencie udać się na targowisko i wysłuchać tych babć ,a nie tylko kupców,któży nie muszą pracować ciężko na roli tylko biorą gotowy towar z hurtowni i którzy sami handlują i w boksach i na łączniku i to jest ok?.Wsyd ,żeby w takim mieście jak Chełm człowiek nie mógł sobie sprzedać tego co sam wyhoduje tylko ściga go straż miejska jak jakiegoś złodzieja!
endriu
endriu 08.10.2019, 19:56
Na targowisku bez opłat ,a po za nim jeszcze wieksze opłaty ,czy to zgodne z konstytucją?
Łubu Dubu
Łubu Dubu 08.10.2019, 16:31
Gdzie sens gdzie logika, gdyby nie konkurencja poza boksami płacili byśmy jeszcze wiecej za owice i warzywa. Dlaczego Prezydent ma ulżyć tylko "boksiarzom". Zamiast ulg przyciagnijcie na Popieluszki bezposrednio rolników i rozkręćcie handel z samochodów. Będzie tanej i świeżo, z korzyścią dla wszystkich. Inaczej wiecznie bedzie sluchać płaczu rolników że im sie nie kalkuluje i kupujacych, że drogo... a jak ma być skoro rolnik dostaje grosze za swoje zbiory a zarobek zostaje w kieszeniach skupów, handlarzy gieldowych i straganiarzy. 3 grupy ludzi zarabiają pośrednio na tym czego sami nie wyhodują.
demon
demon 08.10.2019, 08:52
babcia handlujaca jajkami to co zarobi ,to wyda na oplate targowa,jaja

Pozostałe