Jak dobrze urządzić mieszkanie? Nie popełnij tych błędów!

  • 04.10.2019, 10:25
  • artykuł partnera
Jak dobrze urządzić mieszkanie? Nie popełnij tych błędów!
Własne cztery kąty to przestrzeń, która ma nam dobrze służyć przez wiele lat życia, toteż nadanie jej konkretnej postaci jest niezwykle istotnym zadaniem. Jednocześnie jest to bardzo wdzięczne pole do popisu dla tych, którzy chcą dać upust swojej kreatywności. Trzeba ją jednak ująć w pewne karby, aby rezultat nie okazał się nie tylko odbiegającym od oczekiwań, ale po prostu męczącym i niefunkcjonalnym.

Ciemno, ciasno, niespójnie... Nie dopuść do tego!

 

Jedną z najważniejszych rzeczy, której potrzebujemy by uzyskać satysfakcjonujący rezultat, jest konsekwencja. Do prac przystępujemy często zachwyceni bardzo różnymi rozwiązaniami i z szeregiem pomysłów na konkretne przestrzenie. Tymczasem spójność, przynajmniej w obrębie poszczególnych pomieszczeń, jest jednak tym, do czego zdecydowanie warto dążyć. Nie znaczy to, że nasze wnętrze musi być jednolite i monotonne. Ustalmy jednak, czy da się wszystkie nasze pomysły i potrzeby podporządkować jakiemuś naczelnemu zamysłowi. Jeśli go brak, narażeni jesteśmy na męczący w dłuższej perspektywie chaos.

Inspiracji warto szukać wszędzie. Tutaj jednak należy zwrócić uwagę na kolejne zagrożenie, jakim jest nieumiejętna adaptacja gotowych rozwiązań przeznaczonych do innych przestrzeni. Zachowujmy pewien dystans do propozycji spotykanych w katalogach (także do chwilowych mód!), nierzadko ilustrowanych jedynie wizualizacjami. Nasze wnętrze ma być... nasze!

Bardzo ważną rolę odgrywają kolory. Jednym z silnie obecnych w naszych mieszkaniach trendów są różne odcienie beży. Uciekając od tej monotonii bądźmy ostrożni z sięganiem po barwy ciemne. Zwłaszcza, jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, której będą one służyć wyjątkowo źle, pogłębiając wrażenie ciasnoty.

 

Dobre meble na wymiar pomogą dobrze wykorzystać przestrzeń

 

Korzystny wygląd wnętrza to jeden z najważniejszych czynników decydujących o satysfakcjonującym jego użytkowaniu. W parze z nim musi jednak iść funkcjonalny dobór i rozkład mebli. Ustalmy, ile tak naprawdę miejsca na przechowywanie różnych rzeczy potrzebujemy – biorąc pod uwagę także potrzeby przyszłe. To pozwoli nam uniknąć zagracania wnętrza przedmiotami, których nie ma gdzie schować. Jednocześnie warto nie przesadzać z liczbą mebli w poszczególnych pomieszczeniach. Nie tylko ustrzeżemy się ciasnoty, ale także zachowamy swobodę działania na wypadek chęci wprowadzenia zmian. O tym, czy dane ustawienie jest dostatecznie ergonomiczne niejednokrotnie przekonamy się wszak w dopiero w trakcie użytkowania. Istnieją jednak miejsca, które warto wykorzystać w pełni od razu i na stałe. Np. takie, które ze względu na architekturę obiektu nie stanowią przydatnej przestrzeni użytkowej lub są ciemnym kątem. Zwłaszcza wówczas doskonałym rozwiązaniem są meble na wymiar Ich wytwórców dziś nie brakuje, np. w Krakowie swoje usługi w tym zakresie oferuje firma Art-Styl. Zwykle bez większego trudu znajdziemy fachowca, który pomoże nam wykorzystać metraż naszego mieszkania w pełni. Wszelkie niedopasowanie poszczególnych elementów umeblowania, jeśli nie uniemożliwia jego ustawienia, to przynajmniej denerwuje swoim wyglądem. A będziemy na niego patrzeć wiele lat! Uniknijmy tego zatem!

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe