Niedziela, 20.10.2019

Chełm: Nie marnujmy ciepła - apeluje ChSM

  • 04.10.2019, 10:01
  • DSO
Chełm: Nie marnujmy ciepła - apeluje ChSM
Pogoda za oknem typowo jesienne, temperatura spada - w związku z tym, na dobre ruszył sezon grzewczy. Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogrzewa bloki od ponad tygodnia.

Jej wiceprezes - Maciej Cieslak - apeluje do mieszkańców, by nie marnowali ciepła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W niemal wszystkich blokach należących do spółdzielni działa tzw. automatyka pogodowa. Urządzenia ograniczają lub całkowicie wyłączają ogrzewanie, gdy temperatura za oknem wzrośnie, a później włączają, kiedy robi się zimniej. Dzięki temu mieszkańcy będą płacić jedynie za ogrzewanie, z którego korzystali w chłodne dni. 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Osa
Osa 07.10.2019, 19:22
To nie tylko tak się dzieje w CHSMie. Na nic apele, na nic prośby i kłótnie. Na złość zrobi , bo mu śmierdzi. Kary finansowe powinny być za utrudnianie życia mieszkańcom. Nikt nie jest w stanie jednego durnia usadzić, bo on ma prawo. Tępota i już !
wojtas
wojtas 06.10.2019, 19:35
Ul. Połaniecka 8 (5 klatka). Okno w klatce przed ostatnim piętrem jest zawsze otwarte. Jeśli ktoś z sąsiadów zamknie to zaraz ten z 4 piętra schodzi i otwiera. To samo z drzwiami. Wychodzi z 3 psami na spacer i podpiera drzwi stopką. Jak ktoś zamknie to wracając znowu otwiera i bardzo często drzwi otwarte są całą noc niezależnie od temperatury na zewnątrz. Kolejny przypadek to pan z Połanieckiej 8/46. Nawet przy 17-stopniowym mrozie wietrzy przez całą noc. Czasami w dzień zamyka żeby sąsiedzi nie gadali......
Maria
Maria 04.10.2019, 18:34
Mysle,ze CHSM powinno nakladac kary porzadkowe pieniezne na osoby,ktore notorycznie otwieraja drzwi do klatki schodowej(np.nasza sasiadka uwaza,ze jej wolno chodzacy kotek musi miec otwarte drzwi wyjsciowe i jest wazniejszy od 9 innych rodzin z naszej klatki).Od trzech lat wysylamy pisma do Zarzadu z prosba o pomoc nie tylko w sprawie drzwi,ale i innych naduzyc wspolzycia spolecznego tej pani.A CHSM co robi????NIC!!!!Pani prezes wysyla zmeczonych tym zachowaniem sasiadow do prokuratury!!!!
Anty spółdzielca
Anty spółdzielca 04.10.2019, 19:48
Najlepiej jest mieć wszystko w d.... U nas w bloku zlikwidowali stare lampy przed wejściem do klatek i zamienili na te z czujnikiem ruchu nikogo nie pytając. Problem w tym, że oświetlaly one również chodnik pod blokiem, bo niestety na naszej ulicy nikt z CHSM nigdy nie pomyślał o jakiejkolwiek latarni. Teraz mamy egipskie ciemności a nieroby z administracji każą zbierać podpisy od wszystkich lokatorów żeby łaskawie jakiś pierdzistołek łaskawie rozpatrzył czy powrócić do poprzedniego oświetlenia. Żenada.
Mijaja
Mijaja 04.10.2019, 17:35
Napewno nie mam zamiaru w gorącym i dusznym mieszkaniu siedzieć. Ani razu nie miałam potrzeby odkręcić kaloryfer dlatego też i mogę pozwolić sobie na otwieranie okien. U mnie jest naprawdę gorąco!!!!
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 04.10.2019, 15:22
to się wtedy postawi kocioł parowy na osiedlu jak w Alternatywach 4, zagoni do szuflowania węgla poprzedni zarząd spółki i radnych, którzy dopuścili do takiego gospodarowania majątkiem spółki i ciepełko popłynie do domów :-)
Łubu Dubu
Łubu Dubu 04.10.2019, 13:13
Już, niedługo dobra zmiana odda MPEC w obce ręce to ludzie okna będą nie tylko domykać ale i zabijać dechami. I żadne apele nie beda potrzebne.

Pozostałe