Chełm: Celnicy zatrzymali zardzewiałe kombajny

  • 04.10.2019, 07:57
  • DSO
Chełm: Celnicy zatrzymali zardzewiałe kombajny
Funkcjonariusze lubelskiej KAS po raz kolejny zatrzymali niebezpieczne odpady.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie skontrolowali 2 używane kombajny, które do procedury wywozu na Ukrainę zgłosiły firmy prowadzące działalność na terenie województwa dolnośląskiego. 

Ze względu na fakt, że według towarzyszącej dokumentacji kombajny były określone jako uszkodzone funkcjonariusze postanowili przeprowadzić ich szczegółową rewizję i analizę dokumentów załączonych do zgłoszenia celnego. Po kontroli dokumentów okazało się, że zadeklarowana wartość maszyn jest  kilkadziesiąt razy niższa od cen ofertowych sprzedaży tego typu pojazdów na portalach aukcyjnych.

Z kolei szczegółowa rewizja kombajnów potwierdziła, że są one w bardzo złym stanie technicznym – zardzewiałe części, brak możliwości odczytania numerów identyfikacyjnych, powyginane elementy konstrukcyjne, spalone przewody elektryczne i hydrauliczne, spalony i stopiony akumulator itp.  Powyższe ustalenia sugerowały, że możemy mieć do czynienia z nielegalnym przemieszczaniem odpadów. 

Powiadomiony o ustaleniach Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska - Delegatura w Chełmie, w przesłanej opinii, potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy i ocenił kombajny jako odpady zaznaczając, że są to odpady niebezpiecznie i nie nadają się do dalszego użytkowania. 

Lubelski Urząd Celno-Skarbowy złożył zawiadomienie do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o nielegalnym przemieszczaniu odpadów. Do czasu zakończenia postępowania ujawnione odpady pozostaną pod dozorem celnym. 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 06.10.2019, 12:05
Dokładnie bardzo dziwne zachowanie i interpretacja ciekawe kto teraz zapłaci za utylizacje tego złomu
Michal
Michal 04.10.2019, 09:28
No i co ze odpad? Ale wywozili a nie wwozili. Trzeba bylo poscic i z glowy a tak zatrzymalismy u nas niepotrzebne nam odpady. Teraz bedzie trzeba to utylizowac a tam by sobie jeszcze odbudowali.

Pozostałe