Chełm: "Rodzić po ludzku" - chełmska porodówka w ogonie lubelskiego rankingu

  • 03.10.2019, 07:50 (aktualizacja 09.10.2019, 14:39)
  • DSO
Chełm: "Rodzić po ludzku" - chełmska porodówka w ogonie lubelskiego rankingu
Fundacja 'Rodzić po ludzku' zapytała pacjentki z województwa lubelskiego, jak oceniają - oferowaną im przez szpitale - opiekę okołoporodową i warunki na porodówkach. Oddział ginekologiczno-położniczy chełmskiego szpitala zajął w tym rankingu przedostatnie miejsce ex aequo ze szpitalem w Łukowie

Szpital w Chełmie - w tym rankingu - uplasował się dopiero na 9-tej pozycji - na 10 możliwych. Przyszłe i świeżo-upieczone mamy przyznały mu 54 na 100 punktów. 

W ubiegłym roku specjaliści z chełmskiego szpitala odebrali 730 porodów, aż 63 proc maluchów przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Pacjentki mogły liczyć na niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu - tj. np. masaż, aroma- i muzykoterapia, oraz metody farmakologiczne.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła porodówka w Bełżycach, drugie - ta w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, a trzecie - oddział w Białej Podlaskiej. Na końcu stawki znalazł się lubelski szpital im. Jana Bożego.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaa
Aaa 03.10.2019, 18:38
Rodziła w grudniu 2018 przez cesarskie cięcie i jestem zadowolona. Wcześniej przez tydzień leżałam na ginekologii i patologii ciąży i też było bardzo fajnie. Pielęgniarki na ginekologii to złote kobiety. Lekarze też byli bardzo spoko. Jedyne ale mogę mieć do JEDNEJ pani położnej już na położnictwie i JEDNEJ pani z noworodków. Może nie mam porównania ale sądzę że dużo zależy od tego jak my podchodzimy do pracowników szpitala. Trzeba też mieć na uwadze że nie jesteśmy tam jedyne. Uważam że kluczem do sympatycznych warunków jest nasze sympatyczne podejście i szacunek do pracy innych
Www
Www 03.10.2019, 13:01
Tutaj nie pomogą odmalowane ściany, czy nowy sprzęt . Dopóki nie zmieni się podejście personelu, czyli kultura osobista i szacunek do drugiego człowieka, który akurat potrzebuje pomocy, to niestety dalej Chełmska porodówka będzie w ogonie tego typu rankingów.
Gość
Gość 03.10.2019, 10:38
Ja rodzilam 2 lata temu i też było koszmarnie powinnam była mieć cc bo dziecko duże i długie kazali rodzic naturalnie dziecko zaklinowalo się w kanale rodnym połamane miało obejrzyj uszkodzony splot ramienny bardzo niska saturacja serduszka gosc leżało na intensywnej terapii ja bardzo dużo straciłam krwi gdzie miałam podane trzy jednostki krwi wdarla się również infekcjanie było nie ciekawie ze mną ani z dzieckiem w 8 dobie przetransportowali nas do Lublina bo w Chełmie rozłożył ręce "mówiąc że nie są w stanie nic więcej zrobić". W Lublinie fachowa opieka wykwalifikowani lekarze bardzo dobrze zajęli się dzieckiem jak i mną. Nikomu nie poleciłabym rodzic w Chełmskim szpitalu!

Pozostałe