Chełm: Ławeczka Idy Haendel na skwerze w centrum miasta

  • 27.09.2019, 10:55 (aktualizacja 27.09.2019, 10:59)
  • DSO
Chełm: Ławeczka Idy Haendel na skwerze w centrum miasta Wizualizacja przygotowana przez ARTROSSIGNOL - Kamil Słowik
Chełmski ratusz podpisał umowę na zagospodarowanie skweru u zbiegu ulic Mickiewicza i Lubelskiej. Na placu ma stanąć ławeczka, upamiętniająca postać urodzonej w Chełmie światowej sławy skrzypaczki Idy Haendel.

Figura będzie przedstawiać Idę jako małą dziewczynkę, grającą na skrzypcach. Sam skwer doczeka się nowej nawierzchni. Wykonawca zachowa jednak część ceglanych zarysów fundamentów kościoła pw. Świętego Ducha, który do 1935 roku zajmował część placu. Pojawią się też ławki, tablica informacyjna i nowe zasadzenia.

Przypinamy, że pierwotnie rzeźba miała być gotowa do połowy grudnia ubiegłego roku, bo w grudniu przypadają urodziny skrzypaczki.

Inwestycja ma zostać zrealizowane do końca października.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pastorał
Pastorał 03.11.2019, 07:34
Pięknie zabetonowane. Za chwilę zobaczymy parkujące na placu samochody.
Lucy
Lucy 29.09.2019, 11:07
Nikt chyba nie kwestionuje takiego upamiętnienia, znanej na całym świecie chełmianki i jest to kolejny element promujący miasto, ale żeby miasto promować trzeba go najpierw postawić na nogi. Kto będzie chciał odwiedzać miasto z którego wyjeżdżają rodzimi mieszkańcy, gdzie walka polityczna szkodzi inwestycjom a radni miejscy od lat specjalizują się tylko w dojeniu kasy i ustawianiu znajomków na stołkach. Miałam nadzieję, że nowy Prezydent odwróci złą passę ale widać chełmski układ nie da mu tego osiągnąć. Szkoda.
Łubu Dubu
Łubu Dubu 28.09.2019, 20:56
Pomysł bardzo fajny, ale czy na pewno jest to tak pilna dla miasta inwestycja, że w miesiac trzeba ja zrealizować? Jeździmy po dziurawych drogach, w szkołach nie ma nawet szafek dzięki którym dzieci nie musialy by nosić ciężkich plecaków. Miasto tonie w długach a ratusz w takim momencie funduje nam nowy skwerek.
Komuna to zło
Komuna to zło 28.09.2019, 22:41
Towarzyszu, zapytajcie poprzednią ekipę, dlaczego jeździmy po dziurawych drogach, w szkołach nie ma nawet szafek.
Logicznie myśląc
Logicznie myśląc 29.09.2019, 10:46
co ma piernik do wiatraka... szafki obiecała "dojna zmiana" mydląc oczy łatwowiernym rodzicom
wpisano je nawet do rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej (par. 13 ust. 3
potem pani Zalewska spiep.... do Brukseli zostawiając syf w edukacji a jej partyjny kolega w Chełmie niczym lepsza wersja Salomona z pustego wyczaruje najbardziej potrzebną miastu ławeczke
Łubu Dubu
Łubu Dubu 29.09.2019, 10:28
Gdzieś mam jaka opcja rządzi oby rządziła dobrze. I nie waźne czy to będą czerwone komuchy, chłopi małorolni, smakosze ośmiorniczek czy warszawskie marionetki. W Chelmie prowadzę swoje firmy, płacę podatki i chciałbym, żeby były one mądrze wydawane.
czyżyk
czyżyk 07.11.2019, 12:58
Mogę nawet mieszkać w klatce,żebym tylko miał wygody i był wiecznie młody.
precz z komuną
precz z komuną 29.09.2019, 18:47
Sądząc po komentarzach myślisz jednak sierpem i młotem.
Alicja
Alicja 28.09.2019, 10:59
Swietnie ...wiecej poprosze wspanialy pomysl

Pozostałe