Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania autorskie z Grażyną Lutosławską

  • 24.09.2019, 11:41
  • DSO
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania autorskie z Grażyną Lutosławską
Grażyna Lutosławska jest cenioną dziennikarką, autorką esejów, opowiadań, sztuk teatralnych, reżyserką, Mistrzynią Mowy Polskiej.

4 października 2019 r. w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40)

  • o godz. 11.00 – spotkanie dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-V);  - zgłoszenia do udziału przyjmujemy telefonicznie (Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci, tel. 82 564 55 29);
  • o godz. 14.00 – spotkanie dla dorosłych czytelników.

Grażyna Lutosławska jest cenioną dziennikarką, autorką esejów, opowiadań, sztuk teatralnych, reżyserką, Mistrzynią Mowy Polskiej. Jej słuchowiska radiowe dla dzieci i dorosłych, emitowane są na falach Polskiego Radia (m.in. „Anioł za lodówką”). Kolejne odcinki słuchowiska „Bazarek” – niezmiennie od 2015 r., w każdą niedzielę, mają swoją premierę w Radiu Lublin. Od ponad dwudziestu lat prowadzi czterogodzinny program pt. „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa”. W studiu pojawiają się goście, z którymi rozmawia o najnowszych wydarzeniach kulturalnych. 

Jest wielokrotnie nagradzaną pisarką. Książka „Leon i kotka, czyli jak zrozumieć mowę zegara” otrzymała wyróżnienie literackie polskiej sekcji IBBY, tytuł „Białego Kruka” przyznawany przez Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium, a fragmenty trafiły do podręcznika dla klas pierwszych. Zaś „Bajki od rzeczy” zostały nominowane do nagrody graficznej IBBY oraz nagrody Najpiękniejsza książka roku 2018, ponadto publikacja otrzymała srebrny medal w kategorii ilustracja w ED Awards – European Design Awards. Grażyna Lutosławska pisze także książki dla dorosłych, m.in. „Jatymy wesołe i rzewne, niektóre o miłości” 

Po spotkaniach będzie możliwość zakupu książek pani Grażyny Lutosławskiej.

Spotkanie z autorką odbywa się w ramach Dyskujsyjnego Klubu Książki. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe