Chełm: Mieszkańcom bloków ChSM będzie ciepło

  • 23.09.2019, 13:55 (aktualizacja 08.10.2019, 07:32)
  • DSO
Chełm: Mieszkańcom bloków ChSM będzie ciepło
Na dworze jest coraz chłodniej, więc przyszedł czas na ogrzewanie. Spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na rozpoczęcie dostarczania ciepła do naszych mieszkań.

W Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jutro rusza sezon grzewczy. Jak poinformował nas zastępca prezesa do spraw technicznych  Maciej Cieślak - w porozumieniu z chełmskim MPEC-em od wtorku 24 września kaloryfery w blokach Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będą ciepłe.

Jak długo potrwa sezon grzewczy będzie zależało od pogody. Wszystkie węzły grzewcze mają automatyczne sterowanie. Jeśli temperatura powietrza wzrośnie powyżej 12 stopni Celsjusza, ogrzewanie przestanie działać.

Przypomnijmy, że sezon grzewczy trwa cały rok, bowiem przepisy nie precyzują dokładnego terminu jego rozpoczęcia. Pojęcie 'sezon grzewczy” określone zostało w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 15 stycznia 2007 roku, w którym wskazano, iż jest to 'okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”. Rozpoczęcie 'sezonu grzewczego” uzależnione jest od panujących na zewnątrz temperatur i od stopnia izolacyjności poszczególnych budynków. 

Obecnie to odbiorcy decydują, kiedy chcą rozpocząć ogrzewane w swoich budynkach. Zachęcamy, aby nie zwlekać z tą decyzją i nie dopuścić do nadmiernego wychłodzenia bryły budynku. Ogrzanie takiego wyziębionego budynku jest o wiele bardziej kosztowne niż utrzymanie względnie stałej temperatury

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lokator
Lokator 28.09.2019, 19:24
Szkoda że sezon grzewczy wbrew deklaracji chsm jeszcze nie ruszył
Sars
Sars 26.09.2019, 14:24
Na Słoneczku też lodówka. Kaloryfery są ledwo ciepłe i to tylko w nocy.
Damiano
Damiano 25.09.2019, 11:24
Od kiedy ruszy sezon grzewczy? W dalszym ciągu grzejniki są zimne.
Rodziny z dziećmi muszą dogrzewac się grzejnikami na prąd! Masakra
Ceg
Ceg 25.09.2019, 06:51
Pup puk. Środa a w chacie nadal pi...

Pozostałe