Chełm: Marszałek przekazał obiecane 27 mln złotych z Funduszy Europejskich na Centrum Aktywności Gospodarczej

  • 23.09.2019, 06:50 (aktualizacja 23.09.2019, 07:09)
  • DSO
Chełm: Marszałek przekazał obiecane 27 mln złotych z Funduszy Europejskich…
Chełm otrzymał obiecane jeszcze w lutym b.r. ponad 27 milionów zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, na utworzenie centrum, które ma przyciągnąć inwestycje zewnętrzne i wspierać nowe, innowacyjne projekty typu start-up, głównie w dziedzinach energii, zdrowia i szeroko pojętej informatyki.

Projekt pod nazwą Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej zakłada stymulację wzrostu konkurencyjności gospodarczej Chełma i regionu, zmniejszenie bezrobocia oraz pozytywny wpływ na strukturę zawodową lokalnej społeczności.

ChCAG umożliwi prowadzenie działalności gospodarczej wszystkim podmiotom, w tym nowym, młodym przedsiębiorcom, przez co ma przyczynić się do rozwoju innowacyjnego i kreatywnego przemysłu.

Nowe firmy zyskają dostęp do nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych z częścią biurowo-socjalną i budynkiem ochrony przy ulicy Ceramicznej w Chełmie. Teren ma być kompleksowo zaopatrzony w niezbędne media, w tym teleinformatyczne oraz układ komunikacyjny z drogami, placami manewrowymi, chodnikami, parkingami, oświetleniem i pasem zieleni.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 - Działanie 3.1 Tereny inwestycyjne.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi: 39 430 178,76 zł, a dofinansowanie opiewa na kwotę 27 265 865,50 zł, co stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

W piątek 20 września prezydent Miasto Chełm Jakub Banaszek i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, w obecności członka zarządu województwa lubelskiego Zdzisława Szweda, uroczyście parafowali umowę na dofinansowanie Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej.

Przypomnijmy - początkowo budowę centrum wyceniono na 22 miliony zł, a dofinansowania z RPO WL wynosiło około 15 mln zł. Okazało się, ze projekt jest niedoszacowany, a na realizację budowy ChCAG potrzeba 39 milionów zł.

O 27 milionowym dofinansowaniu pisaliśmy w lutym b.r.: Chełm: Są dodatkowe środki na Centrum Aktywności Gospodarczej

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PSL
PSL 24.09.2019, 11:16
Dobrze rządzi nasza władza
konio
konio 24.09.2019, 08:31
Coraz lepiej nasz Prezydent sobie radzi
Piotr
Piotr 23.09.2019, 19:55
Nie ładnie, dwulicowcy. Najpierw nazywają Unię Europejską wyimaginowaną wspólnotą a potem wyciągają łapy po kasę z Funduszy Europejskich. To tak jak zabawa Kubusia Puchatka w oblizywanie łapki. Umm to miód, a może głów..o. Nie jednak miód, kurczę a może jednak głów..o. Nie to na pewno miód... ale skąd w dup..e miód?
Opozycja
Opozycja 23.09.2019, 14:03
Brawo , nasz prezydent!

Pozostałe