Chełm: Granat ręczny i łuski pocisków artyleryjskich w Borku

  • 20.09.2019, 12:44 (aktualizacja 20.09.2019, 12:48)
  • DSO
Chełm: Granat ręczny i łuski pocisków artyleryjskich w Borku
Dwa zgłoszenia o znalezieniu niewybuchów otrzymał wczoraj dyżurny chełmskiej komendy. Niebezpieczne znaleziska znajdowały się w lesie w Chełmie i na polach w gminie Żmudź. Policjanci zabezpieczali te miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał je do neutralizacji.

Najpierw mieszkaniec Chełma znalazł w lesie Borek w Chełmie granat ręczny i kilka łusek pocisków artyleryjskich. Później w miejscowości Pobołowice Kolonia mieszkaniec gminy Żmudź podczas prac polowych natknął się na pocisk artyleryjski. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało niebezpieczne znaleziska pochodziły z czasów II wojny światowej.

Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności w takich sytuacjach. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Pod żadnym pozorem nie wolno ich przemieszczać ani też manipulować przy nich.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe