Chełm: #sprzataMy las Borek

  • 19.09.2019, 07:57
  • DSO
Chełm: #sprzataMy las Borek
Jutro wielkie sprzątanie. Porządkować będziemy nie tylko Chełm, ale - wraz z leśnikami również jego zielone płuca, czyli las Borek.

Nadleśnictwo Chełm zaprasza do wzięcia udziału w ogólnokrajowej akcji #sprzątaMY młodzież z lokalnych szkół i placówek oświatowych w wieku od 12 lat jak również wszystkich innych mieszkańców Chełma i okolic, dla których ochrona przyrody i dobro naszych lasów nie jest obojętne. 

Początek akcji rozpocznie się 20 września 2019 r. o godzinie 11:30. Miejsce spotkania, a zarazem miejsce poboru rękawic i worków zaplanowano przy siedzibie Nadleśnictwa Chełm, tj. ul. Hrubieszowska 123, 22-100 Chełm. Obszar sprzątania obejmuje nasz "Las Borek" (szczegółowa mapa). Prosimy o wcześniejsze, telefoniczne potwierdzenie przybycia i udziału w akcji #sadzimy na terenie Nadleśnictwa Chełm.

Mówi Wojciech Kamiński, starszy specjalista służby leśnej: 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Nie oglądajmy się na innych! Zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy! 

20 września 2019 Osobami koordynującymi akcją #sadziMY w Nadleśnictwie Chełm jest: Katarzyna Mendel, tel. 539-960-822, Wojciech Kamiński, tel. 694-488-984.

Pamiętajmy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe akcji #Zabierz5zLasu. Wystarczy, aby podczas wizyty w lesie wynieść z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwalić się tym w mediach społecznościowych i zachęcić kolejne osoby do podjęcia wyzwania.

Tylko w poprzednim roku wydatki związane ze sprzątaniem lasów jakie poniosły wszystkie nadleśnictwa RDLP w Lublinie wyniosły ponad 670 tys. złotych, a ilość zebranych odpadów przekroczyła 4 tys. metrów sześciennych.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kris
kris 19.09.2019, 10:56
Nie śmiecę nie sprzątam i moje dziecko też nie będzie. Leśniczy ma mnóstwo czasu niech się bierze do roboty.

Pozostałe