Chełm: Wbiją łopatę pod budowę betonowego lotniska PWSZ w Depułtyczach Królewskich

  • 18.09.2019, 11:19
  • DSO
Chełm: Wbiją łopatę pod budowę betonowego lotniska PWSZ w Depułtyczach…
W najbliższy piątek 20 września na terenie Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem budowy betonowego pasa lotniska PWSZ.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie w najbliższy piątek rozpoczyna budowę betonowego  pasa startowego dla samolotów na lotnisku  w Depułtyczach Królewskich.  

W piątek zaplanowano symboliczne wbicie łopaty i przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji.

Mówi rektor uczelni, prof. Arkadiusz Tofil:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozpoczynana inwestycja, po jej zakończeniu w istotny sposób poprawi warunki lotniczej bazy szkoleniowej w chełmskiej Uczelni i przyczyni do podniesienia poziomu kształcenia pilotów dla lotnictwa cywilnego. - informują władze PWSZ


Planowo, inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku.

Betonowy pas startowy w Depułtyczach Królewskich będzie miał 1020 metrów długości i 30 metrów szerokości - to wystarczająco, żeby prowadzić tam szkolenia pilotów, ale też umożliwić lądowanie cięższym samolotom. Koszt budowy to ponad 21 mln złotych.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zuza
Zuza 19.09.2019, 13:05
A ci, co im zrobili wielką promocję na skalę międzynarodową wstępu na lotnisko nie mają.

Pozostałe