Chełm: Wakacyjna Trasa Dwójki - parkingi/bezpłatne autobusy

  • 06.09.2019, 13:55 (aktualizacja 17.09.2019, 11:33)
  • DSO
Chełm: Wakacyjna Trasa Dwójki - parkingi/bezpłatne autobusy
Już w piątek 13 września parku miejskim w Chełmie wystąpią gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Jedno z najpopularniejszych wydarzeń muzycznych tego roku - „Lato, Muzyka, Zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki” najpewniej przyciągnie przed scenę tłumy widzów. Z tego względu miejscy urzędnicy wspólnie ze służbami oraz przy wsparciu Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i gminy Chełm przygotowali organizację ruchu, która ma ułatwić bezpieczne i płynne dotarcie na koncert, a później powrót do domu.

Wakacyjna Trasa Dwójki - gdzie zaparkować?

Na terenach miejskich i ChSM wyznaczono cztery dodatkowe parkingi dla widzów spoza Chełma. To tereny zielone na Osiedlu Słonecznym przy ulicach Karłowicza i Żarnowskiego oraz przy amfiteatrze w Kumowej Dolinie i na targowisku przy ulicy Zawadówka. Będą to parkingi oznakowane mieszczące po kilkaset samochodów, z doraźnym oświetleniem i organizacją ruchu, którą będą zawiadywać strażacy ochotnicy.

Poza tym do wykorzystania będą mniejsze parkingi na terenie miasta, na przykład przy Chełmskim Parku Wodnym, Chadeku, Miejskiej Hali Sportowej itp. (szczegółowy wykaz na załączonych mapkach).

Wakacyjna Trasa Dwójki - bezpłatne autobusy

By rozładować przewidywane natężenie ruchu w centrum miasta, najbardziej oddalone od koncertu parkingi będą obsługiwane przez autobusy Chełmskich Lini Autobusowych. Dojeżdżający z kierunku Krasnegostawu, Lublina czy Włodawy będą mogli pozostawić samochody na parkingach przy ulicy Zawadówka (targowisko) oraz przy amfiteatrze i przesiąść się do autobusu.

Bezpłatne kursy na koncert zaplanowano na godziny 18:30, 19:00 i 19:30 z ulicy Zawadówka (okolice restauracji Ustroń) oraz na godzinę 18:45, 19:15 i 19:45 z przystanku na ulicy Podgórze (naprzeciwko starej stacji paliw). Punktem docelowym będzie przystanek na Alei Armii Krajowej przy rondzie Jana Pawła II (Wiadukt/KFC).

Z tego samego przystanku będą ruszały kursy powrotne. Pojazdy będą opisane jako Kumowa Parking i Targ Parking. Dwa autobusy będą czekały na widzów o godzinie 23:15, a kolejne dwa o godzinie 23:30. Chełmskie Linie Autobusowych zastrzegają przy tym możliwość nieznacznych przesunięć w czasie lub zmianę liczby autobusów. Przy tym należy podkreślić, że autobusy nie będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich – jadą z parkingów bezpośrednio do centrum i odwrotnie.

Z kolei widzów, którzy przyjadą na przykład z kierunku Hrubieszowa i skorzystają z parkingów Chadeku lub MOSiR-u, a także mieszkańców zachęcamy do korzystania z normalnych kursów komunikacji miejskiej – w piątkowy wieczór autobusy kursują z częstotliwością, co 15 minut spod „Gmachu” do centrum.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jaa
jaa 09.09.2019, 15:56
ponoć wystąpi Sasin z Mazurek jako prowadzący??
demon
demon 07.09.2019, 21:10
a czy ulica rampa brzeska bedzie dojazd do imprezy bez toru przeszkod ?
Kryslc
Kryslc 07.09.2019, 18:43
Wieś tańczy i śpiewa, tylko dlaczego my mieszkańcy za to wątpliwą rozrywkę mamy przymusowo płacić. Może niech lepiej drogi pokażą bo nigdzie gorszych nie ma.
Jacek
Jacek 07.09.2019, 09:29
A ze sceny Pietrzak lub inny Makowski krzyknie ze kocha PiS i niczym w 2018 i 19 poleca tlumie stawiac krzyzyki przy nazwisku czlowieka, ktorego znaja z tv bo „on kocha chelm”, czym PJB. Tylko przed wyborami.
Tak tak Jacek Sasin kocha Chelm, zna jego problemy i start z tego okregu to swiadoma decyzja.
mama
mama 07.09.2019, 18:24
jacus nie-piskoj synus, ino zamknij ta japa, bo chochla z tluczkiem od kartofli rozum przywroci, .pird. glupoty,pomysla 5 x zanim cos sensowanego napiszesz.
Jacuś poeta
Jacuś poeta 07.09.2019, 18:31
Łoj mamo mamo, zastanów się trochę - gdybyś mnie nie miała to za co bys chlała? Na mnie bierzesz 500 plus, więc przymknij się już.
Pop
Pop 07.09.2019, 08:27
Barbapapa jesteś dureń
Barbapapa
Barbapapa 07.09.2019, 09:46
Ha, ha, ha nawet komentując prosty post warto być na tyle rozgarniętym, żeby kliknąć na /Odpowiedz/ a nie rozpoczynać nowy wątek. A poza tym na swój sposób twoja inteligentna ? odpowiedź jest żywą reklamą poziomu wychowania i światopoglądu.
Tygrys
Tygrys 06.09.2019, 22:29
Zle ci to się przenieś a nie narzekasz
Barbapapa
Barbapapa 07.09.2019, 09:53
Nie chcę stąd wyjeżdżać. Mam tu swoją firmę, dom, rodzinę i znajomych i cholernie zależy mi na tym żeby urzędasy inwestowały zabrane mi podatki w rozwój miasta a nie w uliczne rytmy dla swoich wyborców.
Barbapapa
Barbapapa 06.09.2019, 20:37
A nasze miasto za mało ma długów, żeby jeszcze sponsorować swoim wyborcom darmowy dojazd na pląsy w rytmie disco-polo?
Niech wyremontują za te pieniądze dziurawe ulice i chodniki, wstawią dzieciom do szkół szafki żeby nie taszczyły codziennie 10-cio kilowych plecaków, poprawią stan bezpieczeństwa a potem robią sobie imprezy.
Papabarba
Papabarba 06.09.2019, 22:27
Niektorym miodem mozna d....ę smarować i tak bedzie coś żle
Łubu Dubu
Łubu Dubu 07.09.2019, 09:34
Papabarbo, Tygrysie czy jak się tam jeszcze nazwiesz. Na miód każdy rozgarnięty sobie zarobi i posmaruje sobie nim co zechce - chleb, bułkę, może w Twoim przypadku będzie to właśnie d..a. Ty pewnie tego nie zrozumiesz ale jeśli dla miasta ważniejsze jest zorganizowanie kolejnej "darmowej" imprezy zamiast inwestować w realne (to ważne słowo i warto je zapamiętać) miejsca pracy i starać się zatrzymać ludzi na miejscu to przed Chełmem kolejne lata wyludnień. A wtedy zostaną tu tylko emeryci, bezrobotne 500 plusy i jedynie słuszna władza. Wtedy zostanie nam tylko postawić tabliczkę "tu było kiedyś nasz miasto".

Pozostałe