Jak się pozbyć problematycznych nagarów? Profesjonalne warsztaty używają w tym celu specjalnej myjki ciśnieniowej

  • 05.09.2019, 13:54 (aktualizacja 05.09.2019, 14:01)
  • artykuł partnera
Jak się pozbyć problematycznych nagarów? Profesjonalne warsztaty używają w tym celu specjalnej myjki ciśnieniowej
Osady powstające z nadpalonych cząsteczek oleju bądź paliwa należą do najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Odkładający się na powierzchni podzespołów nagar pokrywa się jeszcze dodatkowo kurzem i pyłem. Coraz grubsze warstwy zanieczyszczeń zwyczajnie nie mogą pozostać bez negatywnego wpływu na pracę całego układu napędowego. Jak sobie z tym poradzić? Podczas wizyty u mechanika warto dopytać o możliwość dokładnego wymycia newralgicznych części. Jeśli w warsztacie jest kabinowa myjka ciśnieniowa, nie powinno być z tym problemu.

Dokładnie oczyszczone z osadów podzespoły cechuje wyższa wydajność i większa żywotność

Wprawdzie taka procedura zajmuje więcej czasu niż rutynowy przegląd – trzeba przecież wyjąć szereg elementów, a następnie zamontować je z powrotem – to efekty zdecydowanie są warte zachodu. Niektórzy kierowcy wyrażają nawet opinie, że ich samochód po takim zabiegu regeneracyjnym zyskał drugie życie. A wszystko dzięki temu, że myjka ciśnieniowa wyjątkowo skutecznie rozprawia się z wszelkimi osadami, które mogą ograniczać osiągi poddawanych ogromnym obciążeniom części mechanicznych. Na przykład turbosprężarki, zwiększającej moc i sprawność jednostki napędowej. Eksperci z firmy Rotortech, polskiego producenta kabinowych myjek ciśnieniowych dla profesjonalistów, podkreślają znaczenie dobrego stanu podzespołów dla przewidywanego czasu ich użytkowania. Im lepiej utrzymane są najważniejsze elementy pojazdu (bądź innej maszyny), tym dłużej pozostaną maksymalnie efektywne.

Stworzona z myślą o potrzebach specjalistów myjka ciśnieniowa odczuwalnie ułatwia codzienną pracę

Z punktu widzenia kierowcy/użytkownika wdrożenie procedury czyszczenia ma zatem szereg konkretnych korzyści, szczególnie w ujęciu długoterminowym. A jak to wygląda w przypadku mechaników oraz specjalistycznych firm, które miałyby zainwestować w takie urządzenia? Poza najbardziej oczywistym poszerzeniem zakresu świadczonych usług, należy zwrócić uwagę na wysoką wydajność oraz stosunkowo niewielkie koszty eksploatacji. Myjki ciśnieniowe Rotortech błyskawicznie radzą sobie z zabrudzonymi częściami, pozwalają doczyścić nawet trudno dostępne zakamarki, a na dodatek cechują się minimalnym zużyciem energii. Co równie istotne, ich użycie odczuwalnie skraca czas niezbędny do pełnej regeneracji podzespołów. W efekcie stwarza się możliwość obsłużenia większej liczby klientów w tym samym okresie. Na dodatek sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze i konserwacji, co stanowi kolejny argument za jego zakupem lub wynajęciem na okres testowy.
 

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe