Chełm: Stacja Ratownictwa Medycznego wymienia ambulanse za rządowe pieniądze

  • 05.09.2019, 12:00
  • DSO
Chełm: Stacja Ratownictwa Medycznego wymienia ambulanse za rządowe pieniądze
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację ogólnopolskiego 'Programu wymiany ambulansów”, dzięki któremu do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi 200 nowoczesnych karetek.

Do stacji pogotowia ratunkowego w woj. lubelskim w ramach programu wymiany ambulansów trafi 13 nowych karetek - zapowiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Zakup kolejnych trzech ambulansów zapowiedział też wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Gadomski podkreślił, że 16 nowych karetek w woj. lubelskim to nie tylko "załatanie takich ekstremalnie pilnych potrzeb, ale faktycznie doprowadzenie już do wysokiego standardu jakościowego". Jak dodał, jedna trzecia ambulansów w Polsce ma powyżej sześciu lat.

- To są wyeksploatowane jednostki. Te ambulanse często pracują w ekstremalnych warunkach, w trudno dostępnym terenie - zaznaczył wiceminister.

Umowę  zakupu dwóch ambulansów podpisał też pełniący obowiązki dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie - Tomasz Kazimierczak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowymi  karetkami będą jeździć do pacjentów ratownicy stacjonujący w Urszulinie i Żółkiewce.

Z rządowego programu skorzystają mieszkańcy wszystkich województw –- karetki trafią do stacji ratownictwa medycznego w całej Polsce. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł na ambulans. Budżet programu - w tym roku - wyniesie prawie 80 mln zł. 

Polskim pacjentom do tej pory służyły nawet kilkunastoletnie pojazdy ratownicze. Co trzeci ambulans w Polsce ma 6 lat lub więcej. Po zakończeniu wymiany medycznego taboru, średni wiek spadnie o 30 miesięcy.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe