Chełm: Szef WOPR nie odpuści władzom Włodawy. Chodzi o kąpieliska w Okunince

  • 20.08.2019, 09:08 (aktualizacja 03.09.2019, 09:23)
  • DSO
Chełm: Szef WOPR nie odpuści władzom Włodawy. Chodzi o kąpieliska w Okunince
Andrzej Klaudel, szef Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie złożył zawiadomienie do prokuratury - o możliwości popełnienia czynu zabronionego przez władze gminy Włodawa.

Relacje miedzy gminą a WOPR-em nigdy nie należały do najlepszych. Konflikt zaostrzył się przed tegorocznymi wakacjami, kiedy samorząd podpisał umowę na na ochronę plaży nad jeziorem Białym - ze strażakami ze Stołpna.
Sprawę opisuje Andrzej Klaudel:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szef chełmskiego WOPR-u zarzuca władzom gminy, że podczas ogłaszaniu zapytania ofertowego na wyłonienie ratowników na kąpieliska w Okunince złamały przepisy obowiązującej ustawy. Ma też zastrzeżenia do wymiarów jednego z kąpielisk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Klaudel wytyka też m.in. to, że strażacy czuwający nad bezpieczeństwem kapiących się - nie mają łodzi motorowej.

Władze gminy - jak twierdzą - o zawiadomieniu do prokuratury - dowiedziały się z mediów.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
max
max 26.08.2019, 08:20
Ratownicy ze straży to dzieci. Warto spytać kiedy zyskali uprawnienia. To może od razu odpowiem, że tuż przed wakacjami... Laski robiące tatuaże henną przy plaży mają większe doświadczenie w ratownictwie niż ci dzieci strażako/ratownicy. Ani to strażak ani ratownik ;D
Paweł
Paweł 25.08.2019, 20:58
Włodawa to dno tak samo jest z zakazem pływania na silnikach nawet elektrycznych więć wędkarstwo przestaje tam istnieć, brak toalet, ceny wysokie płacimy dosłownie za wszystko a do tego właśnie zamiast ratowników mamy straż masakra i wstyd dla gniny mam nadzieję, że zmieniął wreszcie zarząd tego miasta bo styd tam znajomych zapraszać.
Karol
Karol 20.08.2019, 19:12
Zamiast WOPRU nabrali małolatów ratowników .Strach tam pływać, jest ich stanowczo za mało. Oszczędności robią kosztem zycia innych.Na dobre im to nie wyjdzie
Prawy
Prawy 21.08.2019, 15:46
Ponoć za organizację przetargu odpowiadał szef lokalnych struktur OSP. Prokuratura powinna to sprawdzić.

Pozostałe