Chełm: Uczniowie dostaną pieniądze na "Dobry start"

  • 13.08.2019, 14:59 (aktualizacja 13.08.2019, 15:23)
  • DSO
Chełm: Uczniowie dostaną pieniądze na "Dobry start"
W tym tygodniu lubelski Urząd Wojewódzki ma przekazać samorządom pieniądze na wypłatę świadczenia 'Dobry Start'. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

W Chełmie o świadczenie aplikowało do tej pory ponad 3700 osób. 1350 wniosków zostało już pozytywnie rozpatrzonych.

Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - Katarzyna Sokołowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

300 plus także dla uczniów szkół policealnych

Przypominamy, że po zmianach w projekcie, które weszły w życie 1 sierpnia 2019 roku - także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych mogą złożyć wnioski o przyznanie im 300 plus. Osoby te, w tym roku, będą mogły je złożyć tylko drogą tradycyjną (pocztową lub osobiście podczas wizyty w urzędzie). Nie mają możliwości złożenia wniosku o 300 plus drogą elektroniczną.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

Na chwilę obecną o świadczenie 'Dobry Start' wnioskowało już 67 tys. mieszkańców Lubelszczyzny.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe