Region: Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne

  • 13.08.2019, 08:42 (aktualizacja 13.08.2019, 09:23)
  • DSO
Region: Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne
Burze, które w ciągu ostatniej doby przetoczyły się przez nasz region wyrządziły wiele szkód w gospodarstwach domowych i w infrastrukturze. Jak informują strażacy - nie było osób poszkodowanych.

W ciągu ostatniej doby strażacy z naszego regionu wyjeżdżali do zgłoszeń związanych z burzami aż 24 razy. Najwięcej interwencji dotyczyło gminy Wierzbica i Siedliszcze - tam zerwanych lub uszkodzonych zostało 11 dachów na budynkach. 

Na trasie Chełm-Lublin strażacy usuwali powalone drzewa, które utrudniały ruch pojazdów i zagrażały bezpieczeństwu kierowców. 

Bilans strat może wzrosnąć, gdyż strażacy wciąż prowadzą działania związane z usuwaniem skutków burz.

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - w powiecie chełmskim opady wyniosły do 30 mm, a miejscami do 40-45 mm. Zarejestrowane porywy wiatru dochodziły do 70 km/h, jednak lokalnie mogły osiągać 80-90 km/h. Miejscami występują nadal opady deszczu, a lokalnie, zwłaszcza na południu województwa, burze. Mogą im jeszcze towarzyszyć opady deszczu do 15-20 mm i porywy wiatru do około 70 km/h.

Opady będą stopniowo słabnąć i odsuwać się na północny wschód.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe