Mateusz odszedł po długiej walce z białaczką

  • 14.12.2016, 08:05
  • DSO
Mateusz odszedł po długiej walce z białaczką II LO w Chełmie
W tym roku pomagał mu cały Chełm, Sawin, cały region - niestety, pomoc nie przyniosła oczekiwanych skutków. 13 grudnia zmarł Mateusz Worobij - uczeń II Liceum Ogólnokształcącego, który chorował na aplazję szpiku kostnego.

W kwietniu zostało zorganizowanych kilka akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku - odzew był ogromny, bo tylko w ciągu tygodnia do bazy fundacji DKMS dołączyło ponad 500 osób. 
Mateusz pochodził z gminy Sawin, w II LO był uczniem klasy politechnicznej. Dzisiaj, 14 grudnia, o 19:30 w kościele pw. św. Matki Teresy z Kalkuty przy ulicy Kochanowskiego, zostanie odprawiona msza święta w jego intencji, natomiast uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 15 grudnia w samo południe w Czułczycach.
 

Na stronie II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, którego Mateusz był uczniem napisano:

"Mateusz Worobij był uczniem II Liceum od września 2015 roku. Od razu wszyscy bardzo go polubili za życzliwość i pozytywne nastawienie do życia. Tak jak wszyscy uczniowie klasy politechnicznej, interesował się matematyką i fizyką. Kochał motocykle. Marzył o studiach. Przede wszystkim jednak chciał zdrowy opuścić szpital. Dzięki niemu wiosną 2016 roku cała społeczność II LO i Chełma zaangażowała się w akcję rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Mateusz walczył, nie poddawał się, był prawdziwym wojownikiem do samego końca. Wszyscy podziwialiśmy go za pogodę ducha i niegasnącą nadzieję.
Odszedł od nas 13 grudnia 2016 roku po długiej walce z białaczką. Jego ciepły uśmiech na zawsze pozostanie w naszych sercach..."

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Profesor
Profesor 18.01.2017, 19:38
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
Nikol
Nikol 14.12.2016, 20:13
Spoczywaj w pokoju!:(

Pozostałe