Chełm: Radni dostaną tablety

  • 16.07.2019, 11:58
  • DSO
Chełm: Radni dostaną tablety
Radni z Chełma dostaną tablety. Elektroniczny system do głosowania ma być testowany za tydzień, we wtorek, 23 lipca. Chodzi o to, by głosowania nad poszczególnymi uchwałami przebiegały sprawniej.

Chełmscy radni będą korzystać z platformy eSesja, na której pracuje już ponad 700 samorządów w Polsce.  Każdy będzie musiał się zalogować – co automatycznie potwierdzi jego obecność na sesji.

Oprogramowanie to oszczędność papieru i czasu. A ile kosztuje program i tablety?

Jak twierdzi Piotr Winter z firmy MW Concept , właściciela oprogramowania - wydatki poszczególnych samorządów mogą jednak wyglądać rożnie. Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę samorządy chcą u siebie wprowadzić. Sama kwestia płatności również może różnie wyglądać.

- Pierwsza rzecz to rodzaj i klasa samego tabletu, co istotnie wpływa na cenę. Mamy również różne modele płatności – płatność miesięczna za system, bez opłaty wdrożeniowej lub zapłata za wdrożenie i roczne opłaty utrzymaniowe. Rekomendowane przez nas tablety dla 15-osobowej rady to wydatek ok. 9 tys. zł. System w podstawowej wersji zaczyna się od kwoty 290 zł netto za miesiąc. Robiliśmy wdrożenia, które zamykały się całościowo w kwocie 15 tys. zł, a robiliśmy w dużych miastach takie, których wartość sięgała kilkuset tysięcy złotych. Modułowa budowa systemu pozwala również na zakup wersji podstawowej i sukcesywną rozbudowę, co chętnie praktykowane jest przez mniejsze jednostki - mówi Piotr Winter.

Z eSesji korzystają już radni Zamościa. Tam cały system kosztował 44.641,37 zł. brutto. Kwota obejmuje sprzęt oraz opłaty za udzielone licencje i usługi dodatkowe - szkolenia dla radnych, pracowników biura Rady Miasta czy informatyków z UM.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 16.07.2019, 15:33
Czemu w każdym artykule pojawia się temat Zamościa?
Ilość urzędników jak w Zamościu, System do głosowania jak w Zamościu.
Co to Chełmianie nie mają własnej głowy?
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 20.07.2019, 10:17
Mają, mają głowy... Tylko co w tych głowach, sam Pan Bóg raczy wiedzieć.

Pozostałe