Chełm: Co czwarty uczeń ma nadwagę

  • 08.07.2019, 11:28
  • DSO
Chełm: Co czwarty uczeń ma nadwagę
Aż 25 proc. dzieci w wieku szkolnym na Lubelszczyźnie waży więcej niż podają normy - wynika z danych Instytut Żywności i Żywienia. Gorzej jest tylko w woj. mazowieckim, gdzie nadwagę ma 32 proc dzieci i łódzkim - gdzie z nadwagą walczy 29 proc uczniów.

Ze względu na nadwagę wśród dzieci i młodzieży wprowadzony zostanie program ''Profilaktyka nadwagi i otyłości'' - projekt realizowany w szkołach na terenie województwa lubelskiego. Łącznie weźmie w nim udział ponad 6 tys. uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. 

Uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie zostaną dokładnie przebadani. Dzieci, które znajdują się w grupie ryzyka wezmą udział, wraz ze rodzicami, w indywidualnych spotkaniach ze specjalistami.

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe