Chełm: Czy w szkołach średnich wystarczy miejsc dla tzw. "podwójnego rocznika"?

  • 08.07.2019, 08:27
  • DSO
Chełm: Czy w szkołach średnich wystarczy miejsc dla tzw. "podwójnego rocznika"?
Absolwenci likwidowanych gimnazjów, ale także ósmych klas podstawówek składają dokumenty do szkół średnich. Na razie w Chełmie do 72-óch oddziałów zostało przyjętych 2083 osoby.

Jak mówi Dorota Cieślik - p.o. dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Chełm - zostały utworzone 3 dodatkowe oddziały, pozostaje jeszcze 180 miejsc wolnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ale nie wszędzie sytuacja wygląda tak, jak w Chełmie.  Miejsc dla dzieci z tzw. podwójnego rocznika zabrakło w szkołach w Lublinie. Tam do wymarzonych liceów nie dostało się około 600 osób. Wśród nich są m.in. dobrzy uczniowie, którzy na etapie rekrutacji wskazali tylko jedną lub dwie szkoły. Nie przewidzieli, że to za mało. W tej chwili, w ramach internetowej rekrutacji, pozostają poza systemem.
 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe