Chełm: MPEC w tarapatach. Przestanie być spółką miejską?

  • 24.06.2019, 12:22
  • JT
Chełm: MPEC w tarapatach. Przestanie być spółką miejską?
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przestanie być spółką miejską. Firma nie poradzi sobie finansowo z inwestycjami, które musi wykonać, aby w ogóle istnieć.

W ramach współpracy PGE Energia Ciepła przedstawiła szczegółowy raport w zakresie stanu istniejącego majątku wytwórczego i sieciowego, sytuacji  technicznej  i ekonomicznej - przeprowadzone analizy potwierdzają, że planowane w firmie inwestycje są niezbędne. Jednak ani spółki, ani miasta nie stać na takie wydatki. W związku z tym wkrótce ogłoszone zostanie publiczne zaproszenie do negocjacji i składania ofert firm zainteresowanych udziałami spółki ciepłowniczej. 

Problemy MPEC-u zostaną szczegółowo omówienie w czwartek 27 czerwca, podczas spotkania w Urzędzie Miasta Chełm, na które mieszkańców zaprasza prezydent Jakub Banaszek:

 

JT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podatnik
Podatnik 24.06.2019, 20:54
Aż prosi się o oskarżenie o niegospodarność i zadłużenie spółki miejskiej. Ale nie w naszym mieście, u nas wszystko działa jak w dow*** z czasów Gomułki: "Aby uchronić płody rolne przed suszą, co zbiera się najpierw: ziemniaki, marchew czy buraki? Najpierw zbiera się plenum".
Łubu Dubu
Łubu Dubu 24.06.2019, 14:12
A co z odpowiedzialnością byłych prezesów i miejskich radnych, którzy od lat grzeją te same stołki, wiedzieli o sytuacji spółki i nie zrobili nic, żeby poinformować opinię publiczną o takiej sytuacji?
To jawna niegospodarność.
To sem ja
To sem ja 25.06.2019, 23:07
Radni?
Toż to takie święte krowy bez żadnej odpowiedzialności. Tu "układzik" tam "układzik" i się żyje! Rączka rączkę myje! Przykład - przepchniemy na radze "to" - spoko, za to szwagra ze stołka nie ruszą,
no i przecież córka zaraz kończy szkoły...
A miejskie spółki? Kto by miał głowę do tego. Toż to nie z naszej kieszeni i wogóle z nimi to tylko same kłopoty. Ciągle kasy chcą na jakieś tam inwestycje - oczyszczalnie, "kaloryfery" , jakieś dziwne autobusy na baterie - same fanaberie. Jakby poważniejszych wydatków nie było. Lepiej niech się wezmą za robotę i d...y nie zawracają.
Hala sportowa stoi, aquapark - skromny, ale jest, amfiteatr - a jakże!
Może jeszcze Disneyland!
"Mucha nie siada"! - damy radę. Przegłosujemy dla dobra mieszkańców! To będzie jazda! Życie jak niekończąca impreza!
Jakoś tak to działa... Niestety.

Pozostałe