"Ten film jest przede wszystkim testamentem Tomasza Chady" - Michał Węgrzyn - reżyser filmu "Proceder"

  • 14.06.2019, 14:20 (aktualizacja 15.11.2019, 13:37)
  • DSO
"Ten film jest przede wszystkim testamentem Tomasza Chady" - Michał Węgrzyn…
Podczas 47. Forum Wokół Kina rozmawialiśmy z reżyserem filmu, o życiu i twórczości tragicznie zmarłego rapera Chady - Michałem Węgrzynem oraz odtwórcą głównej roli - Piotrem Witkowskim

“Proceder” – taki tytuł będzie miał film, który opowie o życiu Tomasza Chady. Reżyserem produkcji został Michał Węgrzyn. „Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy” – mówi sam reżyser

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasza Chadę zagra Piotr Witkowski, którego widzowie kojarzą m.in. z filmu “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. U jego boku wystąpi sama Małgorzata Kożuchowska, która wcieli się w postać Łysej – szefowej gangu.

Piotr opowiedział nam, jak przygotowywał się do roli Chady. "Wcześniej nie słuchałem hip-hopu, a o Tomaszu Chadzie nie wiedziałem zupełnie nic"

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz niego w filmie wystąpią: Antoni PawlickiMałgorzata KożuchowskaMarcin TrońskiJan FryczEwa Ziętek Krzysztof Kowalewski.

Na ekranie pojawią się też raperzy: VienioKaliZbuku Bajorson

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe