Chełm: Kolejki miały być krótsze, a wciąż trzeba czekać do grudnia

  • 14.06.2019, 10:08 (aktualizacja 14.06.2019, 10:27)
  • MF
Chełm: Kolejki miały być krótsze, a wciąż trzeba czekać do grudnia
Od kwietnia tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny są nielimitowane. To oznacza, że Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za wszystkie wykonane badania. Takie rozwiązanie miało skrócić kolejki do specjalistów - na razie jednak wielkiej poprawy nie widać.

W chełmskim szpitalu na badanie tomografem czeka 162 osoby - pierwszy wolny termin to początek grudnia.

Dużo więcej pacjentów - bo aż 472 osoby - czeka w kolejce na rezonans magnetyczny. To tzw. przypadki stabilne. Jeśli teraz dopiszecie się do listy - ze świadczenia skorzystacie 31 grudnia, albo dopiero po nowym roku. Na badanie rezonansem  - ponad 2 miesiące -  muszą czekać też pacjenci zakwalifikowani jako tzw. przypadki pilne. Na liście w szpitalu w Chełmie jest 91 takich osób. Pierwszy wolny termin to 9 września. 

W ubiegłym roku lubelski NFZ wydał ponad 42 mln zł na sfinansowanie prawie 120 tys. badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
 

MF

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe