Chełm: Szpitalny Oddział Ratunkowy podzieli pacjentów wg systemu TRIAGE

  • 31.05.2019, 11:58 (aktualizacja 31.05.2019, 12:26)
  • DSO
Chełm: Szpitalny Oddział Ratunkowy podzieli pacjentów wg systemu TRIAGE
Od 1 czerwca pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Chełmie - po wstępnym badaniu i diagnozie - będą dostawać specjalne opaski.

W zależności od tego jakiej pomocy potrzebują - mogą zostać oznakowani kolorem: czerwonym, żółtym, zielonym lub niebieskim.

Mówi z-ca dyrektora do spraw lecznictwa w chełmskim szpitalu Lech Litwin:

loadingŁaduję odtwarzacz...

System ma uprościć procedurę przyjmowania chorych i sprawić, że w poczekalni SOR będzie mniej nerwowo. Chełmski SOR przyjmuje każdej doby kilkudziesięciu pacjentów. Wielu - zamiast na oddziale - powinno szukać pomocy np. w przychodni Świątecznej i Nocnej Opieki Zdrowotnej. 

Kolorem czerwonym oznaczani są pacjenci, którzy mają zostać przyjęci w trybie natychmiastowym, gdyż ich stan jest na tyle ciężki, że zagraża życiu i zdrowiu. Żółty kolor opaski przeznaczony jest dla pacjentów przyjmowanych w drugiej kolejności (pomoc lekarza pilna). Zielona opaska oznacza, że pacjent został zakwalifikowany do grupy z najniższym stopniem zagrożenia życia, co oznacza, że będzie przyjęty w trzeciej kolejności. 

Taki system funkcjonuje już w wielu szpitalach w Polsce.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łubu Dubu
Łubu Dubu 01.06.2019, 15:54
Kolorowe paseczki nie zastąpią wiedzy, intuicji, odpowiedzialności i empatii, które powinny towarzyszyć lekarzom. Czy kolorki będą czy nie, przy obecnym stanie slużby zdrowia, każdy SOR może dotknąć klątwa Sosnowca, Zawiercia czy Wodzisławia Śląskiego.

Pozostałe