Sobibór: Tak będzie wyglądać wystawa stała w Muzeum Byłego Obozu Zagłady [FOTO]

  • 24.05.2019, 07:30 (aktualizacja 24.05.2019, 07:39)
  • DSO
Sobibór: Tak będzie wyglądać wystawa stała w Muzeum Byłego Obozu Zagłady…
Wiadomo już, jak będzie wyglądała wystawa stała w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze. Konkurs na aranżację plastyczną wygrała firma 'Kłaput Project' z Warszawy.

W Państwowym Muzeum na Majdanku w poniedziałek odbyła się  publiczna prezentacja wyników konkursu na najlepszą aranżację plastyczną przygotowywanej wystawy stałej dla Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze. Niemiecki nazistowski obóz zagłady (1942–1943). Oddział Państwowego Muzeum na Majdanku.

Pieniadze na sfinansowanie ekspozycji - milion euro - przekazał niemiecki rząd.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Agnieszka Kowalczyk-Nowak, rzecznik Państwowego Muzeum na Majdanku.

Konkurs prowadzony był w oparciu o środki finansowe pochodzące z grantu udzielonego przez Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Scenariusz wystawy został opracowany przez zespół Państwowego Muzeum na Majdanku. Nowo tworzona ekspozycja będzie prezentować i przekazywać wiedzę faktograficzną o działającym w latach 1942–1943 niemieckim obozie zagłady w Sobiborze w szerszej perspektywie historycznej.

W Sobiborze cały czas trwają prace budowlane. Budowa Miejsca Pamięci na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady ma się zakończyć  - wiosną 2020 roku. Od marca ubiegłego roku - poobozowy teren jest zamknięty dla zwiedzających.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe