Chełm: Kończą się zapasy wszystkich grup krwi. Pilny apel do krwiodawców

  • 15.05.2019, 13:02
  • DSO
Chełm: Kończą się zapasy wszystkich grup krwi. Pilny apel do krwiodawców
Kończą się zapasy niemal wszystkich grup krwi w naszym regionie. Dramatycznie mało jest krwi grup A, B i 0 RH minus oraz 0 Rh plus.

Centra Krwiodawstwa w naszym regionie apelują do dawców, by dzielili się krwią z potrzebującymi. 

W Chełmie można to zrobić w dni robocze w godzinach od 7 do 13 oraz w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Przypominamy, że w Chełmie krew oddacie w Centrum przy Szpitalnej 53. Samo oddanie krwi trwa około 10 minut, a taki gest może uratować komuś życie.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 19.05.2019, 09:29
W tamtym roku bylem, rejestracja i caly proces oddawania krwii ok ale do lekarza to sie czeka i czeka. Ale niech wam bedzie pojde jutro sprawdze co i jak. A czekolada sie przyda bo dzien matki i imieniny u sasiada ;-)
Krwiodawca
Krwiodawca 16.05.2019, 11:09
Poza tym pierwszeństwo w kolejce mają Ci którzy oddają osocze i blokują maszyny na godzinę, chociaż przychodzą po Tobie. Oddanie osocza proponuje się, osobom z taką grupą krwi której jest pod dostatkiem i nawet nie chcą jej przyjmować, a Ci którzy przyszli bo chcieli pomóc CZEKAJĄ. Interes Centrum Krwiodawstwa górą. Przychodzisz na 7.30 i czekasz do 11-tej.
Też krwiodawca
Też krwiodawca 16.05.2019, 18:07
Serio jesteś krwiodawcą? Osocze musi być pobierane w pierwszej kolejności, bo nie ma takiej wytrzymałości jak krew i jak najszybciej trzeba je przewieźć do laboratorium. A pobiera się je 40 minut, bo odseparowuje się od niego inne składniki i z powrotem wtłacza do organizmu. Nigdy nikomu panie nie odmówiły przyjęcia krwi, nawet jak jest jej dużo. To bez znaczenia, bo na wakacje zawsze trzeba mieć jej dużo w zapasie. Ja nie mam nikogo znajomego w Centrum w Chełmie, a często dostaję gadżety po oddawaniu. Sorry, jak przychodzisz po prezenty, to współczuję. Żebyś kiedyś nie znalazł się w takiej sytuacji, że sam będziesz potrzebował pomocy z krwią, a ktoś jej dla Ciebie nie odda, bo "gadżety za słabe". Oddaje się, żeby pomagać, a nie nachapać ulg i prezentów, chyba, że masz inne podejście
Krwiodawca
Krwiodawca 16.05.2019, 10:47
W Chełmie nie ma profitów z oddawania krwi. Mogłyby być zniżki na obiekty sportowe np. basen jak to jest w innych miastach. O kolejce do lekarza nie wspomnę. Nawet te gadżety, które rozdają w tej stacji krwiodawstwa tylko dla swoich znajomków i koszulki XXL.
moni
moni 16.05.2019, 07:44
Z całego serca chciałabym pomóc, ale nie mogę ze względu na chorobę autoimmunologiczną. Ludzie, jeśli jesteście zdrowi - oddawajcie krew, bo nie znacie dnia ani godziny, gdy może ona komuś uratować życie!!!
Zniesmaczony
Zniesmaczony 15.05.2019, 14:36
No dobrze ale jest ale że niby od 7 mozna ale co posiedziec do 9-10 bo lekarza nie ma i temu nie ma chetnych krew oddac
Krwiodawca
Krwiodawca 15.05.2019, 17:33
Chyba nigdy nie byłeś w krwiodawstwie, skoro piszesz takie głupoty. Lekarz jest od 7.30, od 7:00 otwarcie i rejestracja krwiodawców. A o 7:35 już się zaczynają zapełniać stanowiska na osocze i na krew. Oddaję od lat, nigdy nie było sytuacji, że lekarz się spóźnia przez dwie godziny
AL
AL 15.05.2019, 14:58
Po jakiemu to jest napisane?

Pozostałe