Chełm: Trwają rozmowy z PKP na temat remontu dworca Chełm Główny

  • 14.05.2019, 13:55
  • DSO
Chełm: Trwają rozmowy z PKP na temat remontu dworca Chełm Główny
Coraz bliżej remontu dworca kolejowego w Chełmie. Jak poinformował prezydent miasta Jakub Banaszek, trwają rozmowy - dotyczące szczegółów inwestycji - z władzami Polskich Kolei Państwowych.

Początkowo w planach była rozbiórka starego budynku administracyjnego, ale wygląda na to, że budynek jednak zostanie. Dworzec - przede wszystkim - ma zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie nowa klatka schodowa z windą na piętro oraz powierzchnia dla pracowników Straży Ochrony Kolei. 

Przypominamy, że jesienią ubiegłego roku zakończyła się przebudowa placu dworcowego. Powstały wtedy nowe chodniki oraz kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Na placu - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nie stanął natomiast zabytkowy parowóz. Zgody nie wyraziły władze kolei - tłumacząc swoją decyzję - względami bezpieczeństwa. Inwestycja była finansowana z funduszy unijnych.

Z kolei ostatnia modernizacja budynku dworca głównego w Chełmie miała miejsce prawie 20 lat temu. 
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin
Chełmianin 19.05.2019, 22:38
Tak Stary dworzec był piękny ten przedwojenny to cudo , powinni odbudować w tym stylu
jasiek
jasiek 15.05.2019, 08:11
Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł aby odbudować dworzec wg planów przedwojennych. Dworzec zbombardowany 8 września 1939 r. był przepiękny i najlepiej wpasowałby się w architekturę Dyrekcji.

Pozostałe