Chełm: 28,5 mln zł dotacji z ministerstwa na Instytut Nauk Medycznych

  • 13.05.2019, 09:15 (aktualizacja 13.05.2019, 17:47)
  • DSO
Chełm: 28,5 mln zł dotacji z ministerstwa na Instytut Nauk Medycznych
PWSZ w Chełmie otrzymał 28.5 mln zł na stworzenie Instytutu Nauk Medycznych - to największa dotacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tym roku.

13 maja br. PWSZ w Chełmie otrzymała symboliczny czek na 28,5 ml zł oraz decyzję wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosława Gowina na budowę budynku dydaktycznego Instytutu Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Powyższe środki Uczelnia uzyskała dzięki wsparciu wicemarszałek sejmu Beaty Mazurek, senatora RP, prorektora ds. studenckich - prof. PWSZ w Chełmie, dr. hab. Józefa Zająca oraz Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka. 

Inwestycja jest częścią szerszego planu rozwojowego Uczelni związanego z rozbudową infrastruktury dotyczącej kształcenia w obszarach medycznych.

Mówi prezydent Jakub Banaszek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wysokość ministerialnej dotacji wynosi 28,5 mln zł. Instytut Nauk Medycznych ma powstać w Chełmie do 2022 roku. 

Instytut Nauk Medycznych kształci pielęgniarki oraz w przyszłości ratowników medycznych. Jak podkreśla Rektor - prof. PWSZ w Chełmie, dr  hab. inż. Arkadiusz Tofil, stale wzrasta zapotrzebowanie na takich pracowników zarówno ze strony szpitali, jak i pozostałych instytucji medycznych. Absolwenci kierunków związanych z naukami medycznymi to grupa osób, która jest bardzo ceniona i w obecnej chwili niezwykle potrzebna na rynku pracy.

– To wiąże się z naszymi dalszymi zamierzeniami. Uczelnia stara się bowiem o uzyskanie możliwości kształcenia studentów także na kierunku Pielęgniarstwo II stopnia. Moim marzeniem jest, aby w tym obszarze pojawiła się również klinika. Dzięki temu zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną kształcenia realizowalibyśmy w ramach jednego kampusu. Jeśli uda się wybudować taki kompleks, korzyści z tego odczułaby społeczność nie tylko Chełma, ale i całej Lubelszczyzny. Wierzę, że dzisiejszy dzień będzie początkiem spełnienia tych marzeń  – dodaje Rektor Arkadiusz Tofil. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Instytut Nauk Medycznych ma stanąć na górze przy ul. Batorego. W tym roku powinna powstać dokumentacja techniczna inwestycji. 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emerytka
Emerytka 14.05.2019, 06:36
Uniwersytet Medyczny w Lublinie nie daleko od Chelma, wiec po co w Chelmie Instytut Nauk Medycznych?
Piter
Piter 14.05.2019, 19:42
A po co szpital w Chełmie jak jest w Lublinie a po co szkoły w Chełmie jak są w Zamościu ??
karola
karola 14.05.2019, 07:36
Wypowiedź na tym samym poziomie co pana Trzaskowskiego - po co w Warszawie wielki port Lotniczy skoro w Berlinie już taki jest...
Lolek
Lolek 13.05.2019, 09:35
Czy ktoś to czyta przed opublikowaniem?
Ania
Ania 13.05.2019, 10:25
Nie ma czasu, liczy się news

Pozostałe