Prowadzisz działalność społeczną? Zadbaj o wizerunek i rozpoznawalność

  • 08.05.2019, 12:46
  • artykuł partnera
Prowadzisz działalność społeczną? Zadbaj o wizerunek i rozpoznawalność
Każde działanie musi mieć jakiś cel, co oznacza konieczność znalezienia najlepszych prowadzących ku niemu dróg i wybrania właściwych środków. W aktywności publicznej niezwykle istotny jest wizerunek, mogący być zarówno obciążeniem, jak użytecznym narzędziem. Na to, jak będzie w konkretnym przypadku wpływa oczywiście szereg czynników, jednak zadbanie o to w dużym stopniu znajduje się w zasięgu zajmujących się tym osób.

Pamiętaj, że tworzysz instytucję

Kiedy w drugiej połowie lat 30-tych zsumowano wszystkich działaczy prorządowego Obozu Zjednoczenia Narodowego, okazało się, że jest ich więcej niż wszystkich Polaków. Było to rezultatem faktu, że akces do niego z mniej lub bardziej autentycznym entuzjazmem zgłaszały najróżniejsze organizacje, a niejeden ich uczestnik działał w kilku naraz. Daje to obraz poziomu aktywizmu społecznego tamtych czasów, któremu zawdzięczamy to, że państwo zaistniałe na wyniszczonym wojną i podzielonym pomiędzy różne systemy gospodarcze i politycznie terenie w ogóle mogło z sukcesem zaistnieć. Dziś jest zupełnie inaczej i wykrzesanie jakiejkolwiek inicjatywy z naszych rodaków często wymaga ogromnego wysiłku. Dlatego każdy taki przypadek i próba przyczynienia się do poprawy jakiejkolwiek sfery życia w bliższej lub dalszej okolicy zasługuje na uznanie.

Autentyczni aktywiści zdani wyłącznie na własne siły bywają jednak w trudnej sytuacji, a jednym z wyzwań jest umiejętne zaprezentowanie swojej sprawy w przestrzeni publicznej.

Warto dbać o to, by utworzona struktura mogła stać się skutecznym narzędziem. Nie tylko dzięki temu, że jako całość ma siłę większą od tej, którą dysponują niezorganizowane jednostki, ale i za sprawą tego, że sama w sobie stanowi podmiot budzący zaufanie i uznanie, niezależnie do tego, jakie twarze akurat jej imieniu występują. Droga do tego często nie jest łatwa, a popełnione błędy trudno zrekompensować.

Dbaj o profesjonalną oprawę

Nawet najdoskonalsze przygotowanie merytoryczne i organizacyjne uczestników danego przedsięwzięcia może niekiedy nie wystarczyć do tego, by wyrażony przez nich głos został dostrzeżony i potraktowany poważnie.

Koniecznym jest więc, by oprócz wysiłku wkładanego w budowę struktur czy realną pracę nad danym obszarem życia zwracać uwagę także na to jak będziemy się prezentować na zewnątrz. Nie każdy musi być urodzonym mówcą – niezależnie od tego jednak, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. Inną istotną kwestią jest identyfikacja wizualna, a więc zaprojektowanie logotypów, wymyślenie haseł i ustalenie zasad, w których mieścić się muszą sposoby ich wykorzystania.

Wreszcie – bardzo pomocne są wszelkiego typu profesjonalne nośniki, w jakie można wyposażyć się np. dzięki ofercie firmy Display Expo. O ileż lepiej wygląda konferencja czy jakiekolwiek inne wystąpienie, jeśli za plecami prelegentów stoi odpowiednio przygotowany roll up albo ścianka. Dysponując oprawą tego rodzaju, dowodzącą profesjonalizmu przedsięwzięcia, często łatwiej pokonać ewentualną tremę i skutecznie przekazać wszystko, co będzie dla nas istotne.

Zadbanie o drobne z pozoru kwestie związane z wizerunkiem pozwala także podnieść rozpoznawalność danego podmiotu podczas wszelkiego rodzaju bezpośrednio podejmowanej przez niego pracy, co również wpływa na to, jak może być odbierany przez lokalną społeczność.

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe