Chełm: Podwójne uderzenie rocka

  • 28.04.2019, 12:13 (aktualizacja 03.05.2019, 12:49)
  • MP
Chełm: Podwójne uderzenie rocka
26 kwietnia światło dzienne ujrzały dwie kolejne części składanki przygotowane przez Stowarzyszenie AiMix Studio z zespołami z całej Polski. Projekt ma na celu promowanie niszowej, undergroundowej muzyki, głównie z pogranicza rocka i metalu. Część z zespołów, które pojawiły się na krążkach, możecie znać również z naszej anteny.

Na obu płytach, którym patronuje również Radio Bon Ton, znalazły się aż 42 zespoły z całej Polski. Reprezentują całą różnorodność szeroko pojętej muzyki rockowej i metalowej, ale znajdują się wśród nich także inne style, m.in. rock elektroniczny, poezja śpiewana czy akustyczny pop - rock.

- Nie zamykamy się na żaden rodzaj muzyki, jeśli jest dobra i się wyróżnia to warto ją promować - zaznacza Adrian Nafalski, prezes Stowarzyszenia AiMix Studio. - Nasz projekt początkowo miał mieć zasięg lokalny na terenie Lubelszczyzny. Szybko jednak wymknął się spod kontroli, w pozytywnym znaczeniu. O naszej inicjatywie dowiadywały się lawinowo następne polskie, a nawet zagraniczne zespoły, prezentujące naprawdę ciekawe, indywidualne granie. Jednocześnie, tą płytą chcemy pokazać, że w naszym mieście nie brakuje miłośników i pasjonatów rocka, tak jak i w całym kraju. Dlatego też, na każdej części znajduje się przynajmniej jeden chełmski zespół lub muzyk.

Obie płyty to prawie 3-godzinny materiał, a każdy zespół prezentuje na nich po jednym autorskim utworze. Na III części składanek możecie usłyszeć grupy: Crack (metal z Ełku), Mercurius (rock - metal alternatywny z Tarnowa), Blacktrail (heavy metal z Siedlec), JitterFlow (alternatywny progressive metal z centralnej Polski), Deltha (heavy metal z Lublina), Krusher (rock - metal z Krosna), Far From Grace (metalcore z Wrocławia), Fat Fingers (thrash / crossover z Kozienic), Imperial Sin (metal z Jastrzębia - Zdroju), DrGree (rock / reggae / ska z Lublina), The Mind Seekers (rock z Sierakowic i Lublina), Impression (akustyczny pop - rock z Chełma), AXIII (alternatywny post metal z Jaworzna), Livetsord (post grunge z Parczewa), Devaner (thrash metal z Lublina i Bielska Podlaskiego), TRAP (heavy metal z Lublina), Panta Koina (punk rock - metal z Lublina), Pigface Beauty (hard rock z Białegostoku), Acjaton (rock z Olkusza), Pod Prąd (poezja śpiewana / rock z Brześcia Kujawskiego) i Kapibary (rock alternatywny z Warszawy).

Na IV część natomiast złożył się autorski materiał zespołów: Amnestia (metal z północno - wschodniej Polski), Taroth (heavy metal z Nowego nad Wisłą), Panzerflower (rock z Gniewkowa), Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów (rock alternatywny z Krakowa i Tarnowa), Deaf Space (rock - metal z Lublina), Silent Enigma (atmospheric doom metal z Gliwic), DeKret (hard rock z Warszawy), Moleskin (groovecore z serca Śląska), AL. L. Anonim (tajemniczy artysta tworzący mieszankę rocka i metalu), Iron Cross (hard rock z Chełma), Manchiz (grunge alternatywny z Bielska - Białej), Hot Streak (grunge - rock alternatywny z Krakowa), Summana (etniczny folk z Warszawy), Młot na Czarownice (heavy metal z Pionek), Slave Keeper (heavy metal z Lublina), Pozytywka (rock galaktyczny z Nowego Sącza), WatAcha (heavy metal z Siedlec), Now We (rock z Włocławka), Sacramentopinto (rock - metal alternatywny z Kołbieli), Funky Tank (funky'reggae'roll z Warszawy) i InDoor (bluesrock i rock'n'roll z Warszawy).

- Wiemy jak trudno jest młodym zespołom przebić się na rynku muzycznym, zwłaszcza wśród bardzo znanych grup rockowych - mówi Adrian Nafalski. - Dlatego też wspomniane zespoły koncertują pod naszymi skrzydłami, aby pokazać, że grupa, która jeszcze nie jest aż tak szeroko znana, również może świetnie tworzyć i przyciągać tłumy pod scenę. Jednocześnie, staramy się pokazać miejsca otwarte i przyjazne młodym, rozwijającym się zespołom, czyli m.in. właśnie nasze miasto Chełm.

Oficjalna premiera 3 i 4 części składanki płytowej "Rock N'Sfera" odbędzie się 11 maja w Chełmie. Szczegóły wydarzenia możecie znaleźć na Facebooku TUTAJ

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe