Włodawa: Miasto zyska nowe oświetlenie i promenadę

  • 11.04.2019, 09:06 (aktualizacja 11.04.2019, 09:26)
  • DSO
Włodawa: Miasto zyska nowe oświetlenie i promenadę
Na ulicach Włodawy pojawi się niedługo nowe oświetlenie, a za rok rozpocznie się budowa nadrzecznej promenady.

Nowe oświetlenie pojawi się niedługo na ulicach Włodawy. Chodzi o wymianę ponad tysiąca opraw oświetleniowych wraz z wysięgnikami. Mówi sekretarz miasta Krzysztof Małecki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zakup i montaż nowych lamp jest możliwy dzięki projektowi 'Włodawa - miasto z energią - oświetlenie uliczne”. Miasto dostało na jego realizację ponad 1,6 mln złotych. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

To nie koniec inwestycji. We Włodawie powstanie promenada. Wcześniej Urząd Marszałkowski wytknął inwestycji błędy formalne, ale władze miasta odwołały się do naczelnego Sądu Administracyjnego. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński liczy, że prace ruszą w przyszłym roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysł pojawił się już w ubiegłym roku. Włodawski ratusz liczył na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Było blisko, bo w pierwszym naborze - projekt zdobył najwięcej punktów. Mimo to - przepadł -  z powodu błędów formalnych. Ale pojawiło się światełko w tunelu.
Mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński

loadingŁaduję odtwarzacz...

Promenada pieszo-rowerowa we Włodawie ma mieć ponad 840 metrów długości. Rozpoczynałaby się na moście przy starej kaflarni, a kończyła przy zbiorniku Okopiec. Na trasie miały zostać zamontowane ławeczki i latarnie.

Lokalne władze liczą, że prace ruszą w 2020 roku. Wartość inwestycji to 1,1 mln złotych.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe