Chełm: Albo 28 mln - albo remontu Rejowieckiej nie będzie

  • 08.04.2019, 07:05 (aktualizacja 08.04.2019, 07:23)
  • DSO
Chełm: Albo 28 mln - albo remontu Rejowieckiej nie będzie
Remont krajowej '12' w granicach miasta znów stanął pod znakiem zapytania. Firma, która wygrała przetarg, żąda od miasta dodatkowych pieniędzy.

Chodzi o 28 mln złotych - jedno roszczenie finansowe opiewa na 16 mln zł, drugie na 12 mln zł.  Miasto chce przekazać wykonawcy plac budowy, ale firma BUDIMEX zanim zacznie prace - żąda dodatkowych pieniędzy. Tłumaczy tom.in. wzrostem cen materiałów i podwyżką wynagrodzeń.

- Miasta na to nie stać - poinformował na piątkowej konferencji wiceprezydent Artur Juszczak

Dzisiaj władze miasta po raz kolejny spotkają się z przedstawicielami firmy Budimex oraz prawnikami na temat terminu rozpoczęcia inwestycji. Urząd Miasta twierdzi, że spór nie zagrozi inwestycji, ale z pewnością brak porozumienia w tej sprawie odsunie remont DK12 w granicach miasta - w czasie.

Inwestycja opiewa na kwotę 118 494 169, 38 zł. Na modernizację ponad 8-kilometrowego odcinka inwestor ma - od czasu rozpoczęcia przebudowy - 22 miesiące. Okres gwarancji wynosi 10 lat.

Przebudowa obejmie ulice: Rejowiecką, Rampę Brzeską, Al. Przyjaźni, Wschodnią i Podgórze. Projekt dotyczy przebudowy ulic i chodników, skrzyżowań, wiaduktu, budowy nowych ścieżek rowerowych, nowych skrzyżowań, ulic i nowego wiaduktu nad torami w kierunku Włodawy.

Poza tym zakres inwestycji obejmie również m.in.:
- przebudowę mostu na rzece Uherka;
- przebudowę ul. Bieławin od ronda im. ZWiN (wlot północny) do istniejącej ul. Bieławin;
- przebudowę wiaduktu nad dawną bocznicą kolejową w ciągu al. Przyjaźni;
- budowę nowego skrzyżowania (rondo) DK12 z ul. Okszowską;
- budowę nowego skrzyżowania ul. Rejowieckiej z ul. Kochanowskiego;
- budowę wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi (linia do Włodawy);
- budowę nowych skrzyżowań DK12 z ulicami Chemiczną i Hutniczą;
- przebudowę i budowę dróg serwisowych jedno i dwukierunkowych;
- budowę przystanków autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych i w niektórych miejscach ekranów akustycznych;
- budowę miejsc obsługi rowerzystów.

 

 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 11.04.2019, 11:32
Dzisiaj na wylocie w stronę Dorohuska Budimex układał płyty drogowe. Pracowała koparka i spychacz. Remont raczej będzie tylko chcą wyrwać jeszcze parę złotych :)
Łubu Dubu
Łubu Dubu 08.04.2019, 17:36
Ojojoj, to się porobilo. Może warto sprowadzić do Chelma jeszcze kilku fachowców - spadochroniarzy, może oni coś doradzą. I po co bylo obiecywać emerytom, krowom i świniom - teraz nie starczy na drogi.
Pat
Pat 08.04.2019, 13:13
I jak ludziom ma się chcieć tu żyć?
Kierowca
Kierowca 08.04.2019, 12:22
Łatwo się wmurowuje kamienie węgielne w nieswoje inwestycje, wiedząc, że się nie dokłada ani grosza. Problem pojawia się wtedy, gdy coś zaczyna zależeć od nas, naszych decyzji i pieniędzy. Prawda Panie Banaszak ???? Dobrze, że nie przecinałeś za wczasu wstęgi na rozpoczynającym się remoncie. Na ha ha (przez łzy).
ja
ja 09.04.2019, 13:06
A może, Panie Prezydencie Banaszek ,analfabeto. Innych pouczasz a sam ,nie potrafisz dobrze napisać nazwiska Prezydenta naszego miasta poprawnie.Czyżby zagorzały wyborca miłościwie nam panującej ,opozycji totalnej.Brawo.
Kierowca
Kierowca 10.04.2019, 17:11
Na "Pana" to trzeba sobie zapracować. Nie mam nic wspólnego z opozycją ani z obecną "niedo"władzą. Za to tobie ptaszyno bardzo łatwo przyszło zaszeregować samego siebie. Niestety wśród prostaków. Do tego wyciągasz (to chyba dla takich ja ty znamienite) pochopne wnioski. Pokaż w którym miejscy kogoś pouczam? Chyba, że nie znasz znaczenia słowa "pouczać". Nieuku? ;)))
Chelmianin
Chelmianin 08.04.2019, 13:37
te kierowca od siedmiu bolesci, naucz sie wpier jedzic, co am Prezydent do zadan Budimexu- nie uwazasz ze to szantaz, tepy duren z Ciebie i burak nie kierowca
Kierowca
Kierowca 08.04.2019, 16:54
Ty nie wiesz jak ja jeżdżę, ale ja widzę jak piszesz :) Do szkoły nieuku a dopiero potem kogoś pouczać :D
Ps. W epitetach jesteś mistrzunio :)
Czyżby zagorzały wyborca jedynie słusznej, miłościwie nam panującej partyji? :D
Brawo ty trolliku :)
Karoool
Karoool 08.04.2019, 09:54
A taka pomoc z Warszawy miala płynąć , tyle milionow miał Banaszek przywieźć ale jak narazie to przywozi swoich poplecznikow do urzędu. Obiecanki cacanki
biały miś
biały miś 08.04.2019, 09:29
Łatwo było krytykować poprzedników im nie brakło pozytywnych wyników .Nowa władza wiele nam naobiecywała a jaki pokaz dała ...
Remont od listopada, potem od kwietnia ,teraz remontu nie będzie
chyba ,że sam prezes na żubrze wpadnie i z koperty dołoży...
Chelmianin
Chelmianin 08.04.2019, 13:39
malkonten kolejny,, czy nie widzisz baranku szary a nie bialy misiu ze Budimex wali sobie w - traktujac miasto jak doj na krowe , bo korzysta jako monopolista
znawca
znawca 08.04.2019, 09:47
Co ty za bzdury wypisujesz. To jest typowe działanie generalnego wykonawcy: może się uda. Wygrał przetarg, podpisał umowę. Może ewentualnie odstąpić od umowy. Koszty odstąpienia są opisane w umowie. Nic do tego nie ma inwestor. Widać biały misiu nie masz pojęcia o czym piszesz, ale na pewno jesteś z SLD.
biały miś
biały miś 08.04.2019, 11:56
Od kiedy miał się zacząć remont "znawco" ,czym dłużej odciąga się rozpoczęcie inwestycji tym droższa się staje to nie co kiedyś gdzie była deflacja dziś szaleje inflacja te czasy skończyły się za poprzedniej władzy jakbyś nie wiedział ...Każda umowa ma odpowiednie klauzule ,które regulują te sprawy w obie strony i tu już po winne być kary umowne a nie dodatkowe profity...Ty może jeszcze jesteś ich bezradnym członkiem klakierem bo tam takich najwięcej ,ja nie należałem do żadnej partii i nie jestem znawcą ...
newbe
newbe 08.04.2019, 08:52
Rządzącym nie podoba się lawinowy wzrost kosztów pracy i materiałów? Z pretensjami na wiejską.
Polak
Polak 08.04.2019, 09:50
Przecież cement produkują niemieckie cementownie, a asfalt mogą sobie przywieść z Hiszpanii (Budimex należy do firmy z Hiszpanii).
wojtek
wojtek 08.04.2019, 09:08
Firma stając do przetargu powinna uwzględnić wzrost kosztów za wczasu. To jest zwykła partyzantka.

Pozostałe