Chełm: Fiasko programu "Czyste Powietrze" ?

  • 28.03.2019, 11:30
  • DSO
Chełm: Fiasko programu "Czyste Powietrze" ?
Prawie 3 tysiące wniosków i zaledwie 21 umów podpisano na Lubelszczyźnie w ramach rządowego programu 'Czyste Powietrze'. Mieszkańcy powiatu chełmskiego złożyli ponad 130 wniosków, a krasnostawskiego i włodawskiego - po 47

Nie lepiej wyglądają statystyki dla innych regionów kraju. W sumie, na koniec stycznia, w ramach programu 'Czyste Powietrze' złożono ok. 26. tys. podań. Ale umowy podpisano tylko z około 150 osobami. To niewiele ponad pół procenta całej liczby wniosków.

Zgodnie z danymi Polskiego Alarmu Smogowego prawie 30 proc. złożonych wniosków dotyczyło nowo budowanych domów, a nie likwidacji istniejących kotłów na węgiel i drewno.

Przypominamy, że w województwie lubelskim podania przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zdobyć można nawet 53 tys. złotych.

Dla mieszkańców Chełma Biuro ds. termomodernizacji uruchomiono w chełmskim ratuszu.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe