Chełm: Sklep sieci marketów budowlanych zagłodził warana?

  • 25.03.2019, 10:29 (aktualizacja 25.03.2019, 12:52)
  • DSO
Chełm: Sklep sieci marketów budowlanych zagłodził warana? Chełmska Straż Ochrony Zwierząt
Jeden ze sklepów sieci marketów budowlanych w Chełmie może mieć kłopoty w związku z prowadzeniem sklepu zoologicznego w swojej placówce.

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt w Chełmie dostała zgłoszenie, że w markecie przeznaczona na sprzedaż jaszczurka prawdopodobnie nie żyje. Straż sprowadziła z Lubilna lekarza weterynarii. Specjalista do zwierząt egzotycznych stwierdził, że gad jest w stanie agonalnym. Na miejsce została wezwana policja, która od razu podjęła odpowiednie procedury. 

Jak czytamy na profilu ChSOZ na Facebooku:

W najgorszym stanie był waran, który został odebrany i w tym momencie przechodzi diagnostykę oraz rozpoczyna leczenie pod okiem dr Nadii Chlebickiej - specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych. W stosunku do pozostałych zwierząt zostały wydane zalecenia odnośnie poprawy warunków.

Waran został zabezpieczony i jest w trakcie leczenia. Inspektorzy Straży Ochrony Zwierząt wydali zalecenia dotyczące poprawy warunków przetrzymywania innych zwierząt i złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe