ChBP zaprasza na wernisaż wystawy ”3x10”

  • 14.03.2019, 12:27
  • DSO
ChBP zaprasza na wernisaż wystawy ”3x10”
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na wernisaż wystawy twórczości Małgorzaty Wzorek, Krystyny Rutyny i Waldemara Swatowskiego pt.”3x10”, który odbędzie się 22 marca 2019 r. o godz. 17.00, galeria Nova ChBP (ul. Partyzantów 40). „3x10” to wystawa zbiorowa trójki artystów, gdzie jako źródło inspiracji splatać się będą przestrzeń, różnorodność i bogactwo barw, faktura oraz forma.

Małgorzata Wzorek, ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, uzyskując dyplom z malarstwa oraz studia podyplomowe w zakresie sztuki. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast.  Maluje przeważnie w technice akrylu oraz eksperymentuje własnymi technikami, w swoich pracach przedstawia głównie przestrzeń. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana artystka.

Krystyna Rutyna jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończyła studia w Instytucie  Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplomem w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 roku. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków  w Lublinie. Po ukończeniu studiów wyłączyła się z życia artystycznego i podjęła pracę jako pedagog w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, pracując z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną plastycznie. Najchętniej tworzy swoje prace w plenerze starając się uchwycić bogactwo barw i przestrzeni oraz doznania płynące z kontaktu z naturą. Główny nacisk stawia na kolor, który stanowi dla niej źródło inspiracji. Uczestniczyła w wielu plenerach regionalnych i ogólnopolskich.

Waldemar Swatowski (ur. 1965 r.) - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, od 2007 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, prace swoje prezentuje na  wystawach indywidualnych i zbiorowych plastycznego środowiska zamojskiego oraz organizowanych przez ZPAP – Okręg Lublin. Cechy charakterystyczne twórczości Waldemara Swatowskiego: kolor, forma, faktura oraz gest.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe