Chełm: Pomogą niepełnosprawnym zdobyć wyższe wykształcenie

  • 11.03.2019, 09:26 (aktualizacja 11.03.2019, 09:31)
  • DSO
Chełm: Pomogą niepełnosprawnym zdobyć wyższe wykształcenie
Od dzisiaj osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego. Pieniądze przyznane będą na wsparcie edukacji w tym semestrze. Pomoc niepełnosprawni uzyskają w ramach pilotażowego programy 'Aktywny samorząd', do którego przystąpiło nasze miasto

Jego realizacją zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Chodzi o wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym oraz w dostępie do edukacji.

Na co konkretnie można będzie dostać pieniądze? Mówi Marzena Szkałuba, pełnomocnik dyrektora chełmskiego MOPR-u ds. osób niepełnosprawnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Program jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski, na wsparcie edukacji w tym semestrze, przyjmowane będą do końca miesiąca. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe