Chełm: Lada moment ruszy rewitalizacja placu Łuczkowskiego

  • 08.03.2019, 12:49
  • DSO
Chełm: Lada moment ruszy rewitalizacja placu Łuczkowskiego
Czy plac Łuczkowskiego będzie przypominał rynek w Kazimierzu Dolnym? Przekonamy się niedługo, bo chełmski ratusz szykuje się do rewitalizacji centrum miasta.

Zakres prac ma być trochę mniejszy niż zakładał pierwotny projekt, bo miasto musi zacisnąć pasa. Mówi wiceprezydent Chełma Artur Juszczak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na rewitalizację placu Łuczkowskiego ratusz otrzymał unijne dofinansowanie w kwocie miliona 200 tysięcy złotych. Resztę dołoży ratusz.

Co się zmieni?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obniżone zostaną murki wyznaczające granice dawnego ratusza, wyremontowana zostanie studnia, zmieni się miejsce tzw. "starego" wejścia do podziemi kredowych, zamontowany zostanie także monitoring.

Prace na placu Łuczkowskiego mają rozpocząć się wiosną.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lc
Lc 11.03.2019, 12:22
Przecież ten projekt przygotowywała jeszcze poprzednia ekipa.
Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny 10.03.2019, 14:12
"obniżymy murki, bo woda stoi"??? Nie zauważyłem, że mieliśmy tam basen. Może od razy wywalmy je do poziomu gruntu, namalujmy białą farbą linie. Ma to o tyle wielką zaletę, że liniami będziemy mogli malować dowolnie kształty.
Ech, że przyszło mi dożyć czasów aby słuchać tak absurdalnych "argumentów". Tak, na pewno to będzie drugi Kazimierz Dolny :)))) Pójdźmy dalej w ocenie i popuścimy troszeczkę :D wodzy fantazji panie Juszczak. Kazimierz Dolny, jak zobaczy co u nas powstanie za te troszeczkę o 50% okrojoną rewitalizację to padnie na kolana, a szczena im przywali o bruk z wrażenia. Wróć, ze śmiechu :D :D :D

A teraz poważnie !!!! Łapy precz od obecnej formy Placu !!!!! Jak nie potraficie nic sensownego zrobić, to wystarczy abyście ograniczyli rajdy samochodów w tym miejscu.
troszeczkę pijany
troszeczkę pijany 10.03.2019, 14:01
OOOOOO KUUUURŁAAAA :) :) :) PADŁEM :D :D :D
AŻ MUSIAŁEM SOBIE TO KILKUKROTNIE ODTWORZYĆ:
JUSZCZAK MÓWI.... "... TAKŻE O TROSZECZKĘ, 50% MUSIELIŚMY OKROIĆ..." Tak wiec poznałem definicję jednego ze słów kluczy obecnie nam panujących, Teraz wiem ile to jest troszeczkę :D :D :D BRAWO WY buuuhaha
Maria
Maria 10.03.2019, 12:02
Monitoring OK, ale obniżenie murków? Pieniądze w błoto lepiej zainwestować w kosze na śmieci.
Chełmianie
Chełmianie 09.03.2019, 16:20
Jaki cel ma obniżenie murków na których ludzie siadają?
Biały miś
Biały miś 09.03.2019, 20:52
Obniżają, bo teraz będą klęczniki dla wiernych. Wiliams musi podziękować za stołek. Trafił mu się wszak się jak "ślepej kurze ziarno". No i jak prezes będzie chciał odwiedzić miasto mlekiem i miodem płynące to na niższy murek łatwiej mu się będzie wdrapać.
kppjjjjijhiho
kppjjjjijhiho 08.03.2019, 19:53
Cięzko pracował na ten stołek
Antypis
Antypis 08.03.2019, 18:21
Jak słucham Pana Juszczaka to się bardzo denerwuje, jak można być tak niekompetentnym człowiekiem?
gujkgkrffloh
gujkgkrffloh 08.03.2019, 18:12
a kamienica gdzie są narysowane okna też zniknie?
Kamienica z plandeką
Kamienica z plandeką 10.03.2019, 14:15
A po co :D oni pewnie nawet nie zauważyli, że to plandeka a nie elewacja :D :D :D

Pozostałe