Chełm: Wieczorne spotkanie w sprawie Chełmianki

  • 04.03.2019, 10:01 (aktualizacja 04.03.2019, 10:12)
  • DSO
Chełm: Wieczorne spotkanie w sprawie Chełmianki
Dzisiaj wieczorem w chełmskim ratuszu prezydent Chełma spotka się z kibicami i władzami Chełmianki , żeby wyjaśnić niejasności związane z finansowaniem klubu.

Tuż przed weekendem władze Chełmianki poinformowały, że start drużyny seniorów w rozgrywkach III ligi rundy wiosennej jest niemożliwy, bo miasto zamierza przekazać klubowi zaledwie 40 procent kwoty, jaka trafiła do piłkarzy w roku ubiegłym.

Pisaliśmy o tym w artykule -  Chełm: Chełmianki nie stać na III ligę. Urząd Miasta obcina dofinansowanie dla klubu?

W sobotę 1 marca Zarząd klubu wydał kolejne oświadczenie:

Oświadczenie Zarządu Klubu

Jeszcze nie wszystko stracone. Wczoraj – po nieoficjalnych informacjach o kwocie przyznanej z budżetu miasta dotacji, które okazały się jednak nieprawdziwe i wprowadziły nas w błąd – wiele wskazywało na to, że Chełmianka może nie przystąpić do rozgrywek III ligi. Okazuje się, że podział pieniędzy na sport nie został jeszcze ostatecznie zatwierdzony przez Prezydenta Miasta Chełm i nie wiadomo, jaką kwotą będziemy ostatecznie dysponować w br.

Dziś odbyła się natomiast rozmowa z Panem Jakubem Banaszkiem, Prezydentem Miasta Chełm, z której jasno wynika, że nasz Klub, jak też inne kluby z terenu miasta Chełm, może liczyć na szerokie wsparcie ze strony władz miasta w wielu płaszczyznach. Mamy jeden wspólny cel – jest nim dalsze funkcjonowanie Klubu. To cieszy!

Rozumiemy w jak ciężkiej sytuacji finansowej znalazło się miasto i miejskie spółki. Wierzymy głęboko, że władze miasta zażegnają kryzys i Chełm będzie mógł rozwijać się na wielu płaszczyznach, również na sportowej.

Rada Nadzorcza i Zarząd Klubu zapewniają, że robią wszystko by drużyna mimo trudnej sytuacji finansowej przystąpiła do rozgrywek, a klub przetrwał trudne chwile.

Jednocześnie apelujemy do kibiców o merytoryczne komentarze, bez obrażania kogokolwiek i bez używania wulgaryzmów.

Wszystkie obraźliwe opinie będą usuwane.

Jakub Banaszek twierdzi, że oświadczenie Chełmianki było dla niego zaskoczeniem. Zapewnia, że w tym roku klub, wzorem lat ubiegłych - również dostał największą dotację. Jaką? Okaże się podczas dzisiejszego spotkania, które rozpocznie się o godzinie 18. 

'Pamiętajmy, że odpowiedzialność za Klub ponosi Zarząd' - napisał na swoim Facebooku prezydent miasta. I dodał, że oferuje swoja pomoc w poszukiwaniu zewnętrznego sponsora. 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin
Chełmianin 05.03.2019, 10:09
Niech nie płaczą. Kluby w Chełmie mają mniejsze dotacje, a są większe sukcesy niż w Chełmiance. Miasto jest zadłużone trzeba zaciskać pasa. Oszczędności trzeba szukać u siebie, np. w pensjach dla prezesów, trenerów, członków zarządu czy samych piłkarzy. Dobry klub bez problemu znajduje sponsorów zewnętrznych...
Piotrek
Piotrek 04.03.2019, 10:44
Proszę o opublikowanie listy płac Chełmianki - szczególnie zarządu i administracji, delegacji służbowych, umów o dzieło i zlecenia oraz wysokości wynagrodzeń trenerów i zawodników - skoro klub utrzymuje się z pieniędzy publicznych, te dane powinny być jawne i upublicznione. Da to pełen obraz sytuacji i kondycji finansowej klubu mieszkańcom Chełma.

Pozostałe